New Times: Путіну можуть заборонити візи в ЄС

Image caption Фото AFP.

Російський ліберальний журнал ''The New Times. Новоє Время'' написав, посилаючись на члена Європарламенту, що прем'єр-міністр Росії Владімір Путін та його заступник Ігор Сєчін можуть опинитися в чорному списку Європарламенту через причетність до справи Міхаіла Ходорковського.

Депутат Європарламенту, член підкомітету з прав людини Крістіна Оюланд сказала в інтерв'ю журналу "The New Times", що поки що такого "чорного списку" не існує, але він буде складений після всебічного аналізу ситуації й з'ясування, хто саме причетний до переслідування фігурантів справи "ЮКОСа":

"Але Європа не зупиниться ні перед чим, щоб права людини в Росії дотримувалися".

За інформацією "The New Times", у "списку Ходорковського", швидше за все, увійдуть як перші особи держави, включаючи прем'єр-міністра Володимира Путіна і віце-прем'єра Ігоря Сечіна, так і слідчі, прокурори і судді, щоб забезпечити виконання замовлення по розправі над нафтовою компанією , її власниками і співробітниками:

"Всі вони в перспективі можуть позбутися в'їзних віз до Європи, а їхні рахунки в західних банках будуть заморожені".

Таким чином, пише часопис, "справа ЮКОСа" отримає новий розвиток, і продовжиться вже не в правовому, а в політичному полі. При цьому цитується лист у редакцію у якому засуджений з Ходорковським Платон Лебедєв заявив:

"Оскільки це не Суд, то це не "покарання ". Це помста різної політичної та кримінальної шпани, яка контролює Росію. Від цієї шпани можна чекати всього. Поки я чітко розумію, що я у них в полоні. Що робити? "Мочити" шпану де тільки можна, тобто боротися далі . Чесно, не чекав від вас використання правової лексики в питаннях, які не відносяться до права".

Новини на цю ж тему