20 українців звернулися до посольства в Тунісі

Туристи в аеропорту Туніса
Image caption Більшість туристів з країн ЄС залишили Туніс ще вихідними

Міністерство закордонних справ України відправляє до Тунісу посла з особливих доручень, а для тих, хто не може з якихось причин зв’язатися з тамтешнім посольством України, відкривають "гарячу лінію" в Києві: 238-16-57.

Речник міністерства розповів, що з 408 громадян України, які перебувають на консульському обліку в Тунісі, до посольства звернулися 20. Водночас, зазначає речник, про негайну евакуацію вони не просили.

Упродовж кількох тижнів у Тунісі тривають заворушення, які призвели до загибелі кількох десятків людей. Президент Тунісу минулого тижня втік з країни. Подробиці тут.

Українське посольство в Тунісі, за даними МЗС, працює у режимі посиленої безпеки і надає регулярні консультації українцям.

Як повідомив речник міністерства закордонних справ України, дипломат, якого відправляють до Тунісу, "на місці буде максимально сприяти українським громадянам, які потребують допомоги, і координувати діяльність українського дипломатичного представництва на випадок загострення ситуації".

Image caption З Тунісу вивезли майже 8 тисяч французьких туристів

Речник міністерства закордонних справ також повідомив, що є інформація про трьох українських туристів у Тунісі. Вони мають залишити ту країну 19 січня, і вже мають квитки.

Українські дипломати радять громадянам України утриматися від подорожей до Тунісу.

Українське МЗС також повідомляє, що підтримує зв’язок із російськими колегами, і вже є домовленість про співпрацю в евакуації в разі загострення ситуації в Тунісі.

У Тунісі лишаються росіяни

Російське міністерство спорту та туризму повідомляє, що, відповідно до списку відомства, на курортах Тунісу лишаються 77 російських туристів.

Ці люди, як повідомляє заступник міністра Надєжда Назіна, мають вилетіти з Тунісу у четвер. Про негайну евакуацію поки що не йдеться.

Кілька сотень росіян вже залишили Туніс, так само як і більшість туристів з країн Євросоюзу.

Так, одна з туристичних компаній повідомила, що вивезла з тієї країни 2 тисячі громадян Німеччини, кілька сотень британців та ірландців, а також більш ніж півтисячі бельгійців. Інший туристичний оператор повідомив, що евакуював 1,5 тисячі туристів з Великої Британії.

Загалом, за даними туристичних союзів Франції та Німеччини, в Тунісі перебували близько 8 тисяч французьких та майже 9 тисяч німецьких туристів. Усі вони вже виїхали з Тунісу.