Прокуратура має до Тимошенко нові питання

Генеральна прокуратура поновила досудове слідство у кримінальній справі, порушеній проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко за фактом нецільового використання "кіотських грошей", отриманих Україною за продані квоти на викиди парникових газів.

Image caption Юлія Тимошенко ходить до Генпрокуратури, як на роботу

Досудове розслідування поновлено два тижні по тому, як насамкінець 2010 року прокуратура оголосила про завершення слідства і дозволила Юлії Тимошенко знайомитися з матеріалами справи.

Про зміну статусу справи та про поновлення досудового слідства, Тимошенко дізналася під час чергового візиту до Генпрокуратури 17 січня.

"Генеральна прокуратура поновила справу, поновила досудове розслідування по грошах Кіотського протоколу, так що сьогодні я не знайомилася зі справою. Я сьогодні знову давала покази, були додаткові запитання слідчого", - сказала екс-прем‘єр.

Знову про гроші за повітря

Тимошенко повідомила, що у понеділок під час допиту в Генпрокуратурі слідчі ставили їй запитання щодо використання екологічних коштів для виплати пенсій і заробітних плат у бюджетній сфері.

"Моя відповідь була однозначною: я забезпечувала сплату пенсій і заробітних плат, але гроші Кіотського протоколу – екологічні гроші – всі знаходяться і знаходилися на спецрахунку Міністерства екології і вони не витрачалися", - сказала екс-прем‘єр.

За її словами, слідчі пояснили поновлення досудового розслідування виникненням додаткових питань.

"Виникли додаткові питання, які потрібно слідству з’ясувати. Та, власне, я й не заперечувала, тому що я познайомилася з безліччю законів, нормативних актів і я сьогодні ще більш детально пояснила всі свої дії, обґрунтувала їх позиціями, які зазначені у законах, у тому числі в законі про держбюджет".

"Повний глухий кут"

Потребу Генпрокуратури у поновленні досудового розслідування Тимошенко пов’язала з тим, що слідство, на її думку, зайшло у глухий кут.

"Зараз слідство і Генеральна прокуратура зайшли у повний глухий кут, тому що ні складу злочину, ні події злочину, ні суб’єкту злочину немає", - припускає екс-прем‘єр.

Щоденні виклики до прокуратури Тимошенко пояснює намаганням влади перешкодити її найближчим політичним планам.

"Їхнє завдання - не дати мені сьогодні робити дуже важливу справу: організовувати людей, наш народ для дієвого руху опору. Це є їхнє завдання, і тому всі ці процеси затягуються".

За прогнозами екс-прем‘єра, її переслідування закінчаться не раніше, ніж чинний президент Віктор Янукович відійде від влади.

Новини на цю ж тему