РПЦ пропонує росіянкам дрес-код

Image caption Російські феміністки написали онлайн-петицію до Патріарха РПЦ Кирила із скаргою на протоієрея Всеволода і тепер отримали відповідь.

Чільний керівник Синоду Російської православної церкви Всеволод Чаплін скритикував росіянок за манеру вдягатися і запропонував запровадити загальноросійський "дрес-код", тобто взірець як вдягатися.

Протоієрей Всеволод керує відділом синоду РПЦ у справах церкви та суспільства. На його думку, росіянки часто плутають, що і коли доречно вдягати, і виходять на вулицю, як на стриптиз.

Не оминув критикою протоієрей і російських чоловіків. На його думку, російським чоловікам не слід вдягатися у громадських місцях у шорти та футболки, оскільки вони виглядають, як жебраки.

Духовний провідник РПЦ висловив у відкритому листі сподівання, що незабаром росіян буде виводити з громадських місць міліція за те, що вони не відповідно вдягнуті:

"Гадаю, ми доживемо до того часу, коли людей з пристойних місць будуть виводити, якщо вони не непристойно вдягнуті або наприклад вдягнуті у "треніки" (спортивне взуття)".

Жінки, як повії

Image caption Протоієрей Чаплін викликав бурхливу реакцію минулого року, коли заявив, що жінки вдягнуті у міні-спідниці самі винні, якщо їх ґвалтують чоловіки.

Протоієрей Чаплін викликав бурхливу реакцію минулого року, коли заявив, що жінки вдягнуті у міні-спідниці, самі винні, якщо їх ґвалтують чоловіки.

Він вважає, що жінки можуть краще влаштувати своє особисте життя, якщо вдягатимуться скромніше. Він також наполягає, що дрес-код є справою цілого суспільства, а не особистим вибором:

"Якщо жінка вдягається на роботу в офіс, як повія, то інші жінки мають право про це їй сказати".

Такі заяви викликали обурення жіночих організацій. Група "За фемінізм" зібрала онлайн-петицію до Патріарха Кіріла із скаргою на протоієрея Всеволода, яку підписали 1300 громадян. У петиції було засуджено "образливі та дискримінаційні зауваження представника церкви стосовно жінок".

"Борделі є винятком"

У відповідь на петицію феміністок протоієрей Всеволод написав, що він відкидає закиди у тому, що виправдовує ґвалтування жінок чоловіками: "Я і думки такої не мав. Подібні дії не можна виправдовувати".

Проте священнослужитель РПЦ наполягає, що проблема з манерою росіянок залишається: "жінки вдягнуті і намальовані, як клоуни, привертають увагу п’яних ідіотів у громадських місцях".

На думку протоієрея Всеволода: "поведінка жінок у громадських місцях ніколи не була на 100% приватною справою".

Але з іншого боку, пожартував протоієрей, загальноросійський дрес-код може передбачати винятки для жінок, які можуть вдягатися як заманеться "у клубах для стриптизу та будинках розпусти".

Критика висловлювань протоієрея прозвучала наразі лише у російській блогосфері. Популярний блогер Дмітрій Якушев назвав такі заяви "середньовічним мракобіссям", оскільки напади на жінок спричинені деградацією суспільства, а не провокацією їхнього одягу:

"Більшість російських чоловіків не насильники і не чапліни. Побачивши дівчину у міні-спідниці, вони не хапають її за волосся і не тягнуть у підворіття, щоб задовільнити свій потяг. Нормальний чоловік намагається викликати у жінки взаємні почуття. Чапліну це, напевно, не зрозуміло. Які там взаємності? За волосся, по морді і в підворіття, бо сама ж винна – розбудила в мені звіра. Відьма одним словом…".