США занепокоєні "процесами" в Україні

США також стурбовані процесами в Україні
Image caption США також стурбовані процесами в Україні - Томас Мелія

США також занепокоєні "політизацією українського правосуддя" - заявив помічник Держсекретаря США з питань демократії та прав людини Томас Мелія.

Цю заяву він зробив у Брюсселі напередодні візиту до Києва, де, як обіцяє представник зовнішньополітичного відомства США, питання політичної вибірковості українського правосуддя буде серед головних тем переговорів.

"Ми занепокоєні політизацією правової системи, і це - реальна річ. Україна - складна країна, країна, для якої ми хотіли б бути вірними друзями. Але зближення із Україною дещо ускладнюється тенденціями, які ми спостерігаємо", - заявив представник Держдепартаменту.

Пан Мелія також назвав "дзвіночком" для Києва рішення Чехії про надання політичного притулку Богдану Данилишину, яке має показати, "як Європа та світове співтовариство розглядає процеси в Україні."

Помічник Державного секретаря США наголосив, що те, як працює правоохоронна система в Україні, впливає і на іноземні інвестиції, і на імідж України у світі.

Минулого тижня про занепокоєння "політичною вибірковістю" діяльності українських правоохоронних органів заявив комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле.

Новини на цю ж тему