В Макіївці - паніка після вибухів

Одне з двох місць у Макіївці, де пролунали вибухи
Image caption Одне з двох місць у Макіївці, де пролунали вибухи

У Макіївці Донецької області невідомі влаштували два вибухи і погрожують, що вони не останні. За попередніми даними, жертв і постраждалих немає.

Міліція повідомляє, що поруч із місцями вибухів була знайдена записка, у якій міститься вимога передати велику суму грошей і погрози, що у разі, як вимога не буде виконана, у місті станеться ше 5 вибухів. За даними міліції, вимогу висунуто до відомих у Макіївці осіб – представників влади.

Речниця Служби безпеки Марина Остапенко підтвердила, що погрози у записці, залишеній невідомими, адресовані місцевим органам влади.

"В записці, яку отримали від організаторів вибуху, містяться погрози та вимоги фінансового характеру до органів влади", - заявила речниця СБУ.

Image caption Один із вибухів пролунав біля адміністрації Макіїввугілля

Перший вибух стався у центрі міста, в районі адмінбудинку держпідприємства "Макіївуголь", другий - у районі торговельного центру "Ґолден Плаза". Обидва вибухи пролунали близько 5-ої ранку 20 січня.

Правоохоронні органи відмовляються надавати подробиці інциденту, а також назвати статті кримінального кодексу, за якими порушено кримінальну справу. Однак за неофіційною інформацією, ці злочини можуть бути кваліфіковані як спроба теракту.

Image caption Міліція каже, що організатори вибухів вимагають грошей

Кореспондентка Бі-Бі-Сі у Донецькій області Ліна Кущ повідомляє, що у Макіївському міськвиконкомі триває оперативна нарада, на якій обговорюють заходи безпеки з метою недопущення нових вибухів. Планувалося, що заяви для преси зробить мер Макіївки, однак згодом прес-конференцію відмінили.

Заступник міністра внутрішніх справ України Василь Фаринник повідомив, що до Макіївки направлено фахівців-вибухотехніків.

До Макіївки вирушив голова СБУ Валерій Хорошковський, а також заступники міністра внутрішніх справ та генеральної прокуратури України.