США вивчають, чи йде Україна шляхом демократії

прапор США
Image caption США "стурбовані" процесами в Україні

Представник американської адміністрації, який у четвер і п’ятницю перебуватиме з візитом у Києві, сказав, що під час зустрічей з українською владою порушуватиме "проблемні" питання.

Помічник Держсекретаря США з питань демократії та прав людини Томас Меліа сказав у Брюсселі напередодні візиту, що планує обговорити питання в галузі демократії й дотримання прав людини, як з представниками уряду, так і з представниками опозиції, а також неурядових громадських організацій.

Пан Меліа заявив у Брюсселі в середу, що США стурбовані "політизацією українського правосуддя".

Сполучені Штати вважають, що надання політичного притулку екс-міністру економіки Богдану Данилишину в Чехії має стати "дзвінком" для Києва.

Як каже кореспондент у Брюсселі Сергій Воропаєв, це вперше за кілька років місія США у Брюсселі запросила українських журналістів для коментарів. Той факт, що коментарі пролунали у Брюсселі, за словами нашого кореспондента, це сигнал українській владі підготуватися до зустрічей, які відбудуться у четвер і п’ятницю у Києві.

Промовляючи у Брюсселі, пан Меліа підкреслював, що позиції США і ЄС щодо України дуже схожі.

Пан Меліа сказав, що наразі "не можна говорити про ізоляцію українського уряду", проте він назвав дії чеського уряду, який надав політичний притулок екс-міністру уряду Юлії Тимошенко Богдану Данилишину, "дзвінком щодо того як Європа та міжнародна спільнота дивляться на ці процеси, щодо того як розвиток в Україні сприймається міжнародною спільнотою".

За словами нашого кореспондента Сергія Воропаєва, "візит для того і відбувається, щоб зрозуміти чи українська влада дійсно продовжує йти обраним шляхом демократії чи, можливо, цей шлях вже трошки не в інтересах Києва".

Промовляючи у Брюсселі, помічник Державного секретаря США сказав, що те, як працює правоохоронна система в Україні, впливає і на іноземні інвестиції, і на імідж України у світі.

Минулого тижня про занепокоєння "політичною вибірковістю" діяльності українських правоохоронних органів заявив комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле. Читати подробиці

Новини на цю ж тему