Волієте ніколи не бачити свого фото? Це можливо.

Image caption Більшість користувачів забувають про свої фото, залишені в мережах.

Німецькі дослідники створили програму, яка обмежить час існування електронного зображення чи фотографії. Якщо власник фото хоче щоб воно само "згасло", то зможе закодувати його на необхідний термін.

Така необхідність, на думку дослідників, виникла через те, що багато користувачів соціальних мереж з часом шкодують, що поставили певні фотографії у ситуаціях, за які пізніше їм соромно.

Професор Міхаель Бакс викладає інформаційну безпеку в університеті Саанланд. На його думку більшість користувачів таких сайтів як Facebook, виставляють свої фото в день, коли приєдналися до мережі, і забувають про них. Такі фото залишаються там на довший час і можуть пізніше спричинитися до ускладнень у житті користувача:

"Багато людей долучаються до мереж під тиском оточення своїх друзів. Вони завантажують різні фото у перший день і залишаються в мережі ніби оголеними".

Нове програмування називається X-Pire і зможе заблокувати копіювання і оглядання електронних зображень.

Закодовані зображення були успішно розміщені винахідниками в таких мережах як Flickr та Facebook.

Нова програма має надійти у продаж вже наприкінці січня і коштуватиме 2 євро на місяць. Якщо власник перестає платити цю суму, то не зможе закодовувати нові зображення.

Новини на цю ж тему