Влада проти мітингів опозиції у День Соборності

Прапор України

Опозиційні партії звинувачують владу у перешкоджанні проведенню мирних акцій 22 січня – в День Соборності. Влада попереджає про провокації.

Напередодні МВС Анатолій Могильов погрозив, що в ході святкування може бути кровопролиття.

Такі заяви викликали різко негативну реакцію опозиції. Віце-спікер парламенту Микола Томенко порекомендував пану Могильову з такими погрозами, якщо є факти, йти до Генерального прокурора.

У свою чергу, опозиція вважає, що саме влада може стати джерелом провокацій.

Між тим дніпропетровська міліція заявила, що вона не рекомендує жителям регіону їхати до столиці на святкування, теж стверджуючи, що в Києві може статися кровопролиття, і дніпропетровців, мовляв, хочуть використати, як “гарматне” м’ясо.

Керівник дніпропетровської міліції Віктор Бабенко попередив, що всі, хто поїде до столиці, буде зафіксований і задокументований, і їм, за його словами, буде дана оцінка у випадку якихось подій.

Пан Бабенко попередив, що відповідальність, як адміністративну, так і кримінальну, понесуть організатори поїздок до Києва.

Півтисячі полтавчан – членів партії Батьківщина – ідуть до столиці на святкування Дня Соборності. Вони попередили, що з їх боку ніяких провокацій не буде.

“Якщо будуть провокації з боку інших людей і сил, то нехай міліція нас захищає” - сказав один з лідерів обласної "Батьківщини" Дмитро Христов.

Координатор Комітету захисту України Михайло Ратушний напередодні заявив, що в його розпорядженні є циркуляр МВС, в якому ДАЇ дається вказівка не впускати до Києва автобуси з мітингуючими, посилаючись на їх несправність. Хоча МВС заперечує цей факт.

Закарпатська обласна організація Української народної партії заявила, що міська влада Ужгорода заборонила цій політичній силі проводити святковий мітинг 22 січня біля пам’ятника Шевченку і сказала, що влада погрожує застосувати силу.

Представники влади твердять, що вони лише рекомендували патріотичним силам провести мітинг в іншому місці.

В самому Києві мітинги пройдуть на Софійському майдані, в якому візьмуть участь 5 політичних сил, і на Контрактовій площі на Подолі.

Тротуарна частина мосту Патона стане місцем проведення акції об’єднання "Спас", яка буде символізувати возз’єднання правобережної і лівобережної України.

УНП пронесе центром Києва найбільший прапор України.

Партія регіонів покладе квіти до пам’ятників Шевченкові і Грушевському.