Німеччина критикує Україну за квотування експорту зерна

Зерно

Німеччина критикує Україну і Росію за обмеження експорту зерна.

У свою чергу ці країни посилаються на результати жорсткої посухи 2010 року.

В Україні до 31 березня 2011 року запроваджено квотування експорту зерна.

У ході дискусії в Берліні у питаннях розвитку сільського господарства у східній Європі і центральній Азії голова робочої групи з АПК Східного комітету німецької економіки Франц-Георг фон Буссе висловив нерозуміння принципів такого квотування, чому, мовляв, одні отримують квоти, інші ні.

Водночас представник України сказав, що застосування таких інструментів не заборонене СОТ і є вимушеним заходом.

Разом з тим міністр агрополітики України Микола Присяжнюк нагадав, що Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів зерна і є номер один в експорті ячменю.

Але, за словами міністра, незважаючи на те, що в низці країн є дефіцит зерна, ЄС дає Україні квоту на його постачання, яка складає всього 1 відсоток від експортних позицій, сказавши, що це не зовсім правильно.

Експерти нагадують, що ще всередині літа Американська торгівельна палата і Ділова рада “Україна-США” висловили стурбованість намірами українського уряду запровадити квоти на експорт зерна з України.

Закидаючи, що уряд вживає заходів з обмеження експорту урожаю 2010 року, які, на думку американських організацій, можна назвати нетарифними торгівельними бар’єрами.

Крім того, організації американських підприємців одержали інформацію, що регіональна влада в Україні переконує торгівельні компанії купувати зерно за цінами, нижчими від ринкових, і погрожують їм за відмову співробітничати. Тому більшість компаній призупинили будь-які дії з купівлі зерна.

Новини на цю ж тему