Чи справді Майдан Незалежності може зникнути?

Хоча офіційно намірів змінити назву Майдану Незалежності на Площу Свободи поки не підтверджують, багато хто стурбований такою можливістю.

Image caption Майдан і досі залишається частим місцем проведення політичних та суспільних акцій.

Українська преса пише про наміри Київради перейменувати чи не найвідоміше місце в українській столиці. Майдан ще називають головною площею України. Газета "Сєгодня" подавала цю інформацію з посиланням на неназвані джерела у міській раді. Телеканал СІТІ, розповідаючи про це також не вказав, звідки про це стало відомо.

За повідомленням, це рішення мають винести на розгляд Київради 27 січня, а до того вивчатимуть думку киян з цього приводу. Численні інтернет-користувачі на форумах обурюються з приводу можливості перейменування.

Але поки ніхто офіційно не може підтвердити, чи справді є такі наміри у міської влади, в тому числі і прес-служба адміністрації, де заявили: "На даний момент в управлінні внутрішньої політики, а саме в комісії з питань найменувань та пам'ятних знаків заявок на перейменування Майдану не надходило."

Як пояснили Бі-Бі-Сі у прес-службі, будь-які перейменування необхідно погоджувати із відповідною комісією, яка наполовину складається з громадськості. Хоча вже є досвід з іншою резонансною справою, коли вулицю Мазепи перейменували у Лаврську без цієї процедури.

"Це вже питання до секретаря Київради, який виносить такі питання на голосування з голосу," - заявили в прес-службі київської міської адміністрації.

Голова комісії Київради з культури бютівець Олександр Бригинець заявив, що такого питання не розглядали на засіданнях комісій. Втім, він не виключив, що це рішення можуть ухвалити і без обговорення.

Побоювання, що Майдан у Площу можуть перейменувати так само швидко і без розголосу, як і у випадку з вулицею Мазепи, висловили і в Конгресі українських націоналістів.

"На наш погляд, Майдан Незалежності - це така сакральна назва для українців. Саме там творилася новітня українська історія останніх двох десятиліть. Там проходили "рухівські" мітинги, голодування студентів, інші зібрання, Помаранчева революція. І оці здобутки українців у виборюванні незалежності, демократії пов'язані саме з Майданом Незалежності. Тому нам не зрозуміло, чому потрібно головний майдан країни перейменовувати на Площу Свободи," - сказав Бі-Бі-Сі представник Конгресу Володимир Манько.

Загалом це місце перейменовували вже багато разів. Думська площа, Радянська, площа Калініна і Жовтневої революції – нинішню назву Майдан отримав у 1991 році, оскільки на цьому місці проводили численні мітинги із вимогами незалежності для України, кажуть історики.

Спроби змінити його назву були і в 2005 році, але тоді це рішення не знайшло підтримки.