Бомба в Домодєдово: кількість жертв зросла

Поранено 130 людей
Image caption Поранено 130 людей - кажуть офіційні представники

Російські урядовці кажуть, що внаслідок вибуху в залі прибуттів головного міжнародного аеропорту Москви Домодєдово загинули 35 людей, а 180 зазнали поранень. 48 поранених перебувають у важкому стані.

Перші повідомлення про вибух

Свідки події розповідають, що приміщення аеропорту заповнили клуби диму, а картина всередині нагадувала криваве побоїще.

Інформаційні агентства цитують представника правоохоронних органів Москви про те, що вибух був влаштований бомбістом-смертником.

Російська влада назвала цей напад терактом. Вибух пролунав о 16:32 за місцевим часом.

Згідно з деякими повідомленнями, агентство Інтерфакс цитує слідчих, які кажуть, що виявили на місці вибуху голову чоловіка "арабської зовнішності" - за припущеннями, можливого бомбіста.

Президент Росії Дмітрій Медвєдєв наказав посилити безпеку головних транспортних вузлів по всій Росії. Він пообіцяв знайти і покарати винних у вибуху, а також відклав планований від'їзд на Всесвітній економічний форум у Давосі.

Висловити думку про напад у Домодєдово можна тут

Міжнародна реакція: обурення і солідарність

Різні країни світу засудили напад у московському аеропорту. Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле назвав напад смертника "варварським".

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив солідарність альянсу з Росією.

Шок і жаль з приводу вибуху в аеропорту Домодєдово одним із перших висловив британський міністр закордонних справ Вільям Гейґ. Невдовзі перед тим, як пролунав вибух, у Домодєдово приземлився літак Британських авіаліній з Лондона. Співчуття британського міністра надійшло до того, як стало відомо про загибель у Москві британця.

Франція назвала варварством напад у Домодєдово, а президент Європейського Союзу Герман ван Ромпей закликав покарати причетних до організації вибуху, у якому загинули 35 людей, а понад 100 поранені.

Згодом президент США Барак Обама засудив напад у Москві. У заяві Білого дому, яку зачитав речник Роберт Ґіббс, вибух названо "обурливим актом тероризму проти російського народу".

США пропонують Росії будь-яку допомогу, яка може виявитися потрібною внаслідок нападу на аеропорт.