Екуменізм у хмельницькому селі

Завершується екуменічний Тиждень молитов за християнську єдність. Православна та римо-католицька громада невеликого села на Хмельниччині уже п'ять років практикує екуменізм, виявляючи не напоказ братерську любов.

Image caption Православні та римо-католики Михалківців моляться за єдність християн.

Вперше Тиждень молитов за єдність християн, що його традиційно готує Папська рада для сприяння єдності між християнами та Всесвітня Рада Церков (до якої входять майже усі православні та протестантські Церкви світу), пройшов 1968 року.

В Україні його проводять уп’яте.

Основна ідея Тижня молитов за єдність християн заснована на досвіді церков Єрусалима, які намагаються пригадати усім християнам про історичні часи, коли Церква була ще єдиною і неподіленою.

Вже п’ять років у селі Михалківці, що на Хмельниччині, в одному приміщенні відправляють службу Божу православні та католики.

В екуменічний тиждень тут лунає спільна молитва за єднання:

Image caption Двоєдиний духовний центр хмельницького села

"Попри всіляке незнання, упередження і небажання, Боже, з’єднай нас! Попри різницю, мислення і почуття, Боже, з’єднай нас!"

Відродження віри у Михалківцях почалося із прибуттям священика Української православної церкви отця Романа.

Об'єднало ж сільську громаду лихо.

"Згоріло дощенту все. На цьому місці, де ми стоїмо, був костьол, а цей будинок - плебанія, тут жив римо-католицький священник. Прийшла думка зробити тут церкву... Дали відповідні запити церковній владі. Потім поміркували, чому в іншій частині не зробити костьол?" - розповідає о.Роман.

Римо-католики і православні допомагали один одному будувати і церкву, і костьол.

Поки не відкрився костьол, на службу Божу до церкви приходили і православні, і католики.

Тепер прочани ходять одні до одних на службу і разом святкують.

Настоятель римо-католицької парафії отець Олександр каже, що вони домовляються із отцем Романом щодо часу проведення літургій чи спільних молитов.

"Ми зустрічаємось при нагоді свят. Під час Великого посту разом проводим хресну ходу і, зрозуміло, спільно молимось за єдність християн. Зустрічаємось і в храмі, і просто для розмови".

Нещодавно православні купили дзвони, католики – встановили дзвіницю.

Тепер одними дзвонами скликають на службу Божу і одних, і інших.

Добросусідські стосунки гармонузіють життя сільської громади.

Image caption Вірність апостольській науці

Отець Роман каже, що люди стали згуртованіші та дружніші.

Отець Олександр продовжує: "Приклад добрих починань у першу чергу потрібно показувати самому".

Михалківська громада під проводом своїх душпастирів ревно молиться за єдність усіх християн і завершує спільну літургію традиційною урочистою "Многая літа".