Екіпаж закрився від піратів у цитаделі?

Image caption Сомалійський пірат спостерігає за грецьким вантажним судном біля узбережжя Сомалії.

Морський інформаційний бюлетень Совфрахт (www.sovfracht.info) повідомляє, що морякам захопленого сомалійськими піратами судна Beluga Nomination вдалося після нападу закритися у цитаделі – броньованому приміщенні. У складі екіпажу громадяни Польщі, Росії, Філіппін та України.

Як повідомляє бюлетень: "На судно було вчинено напад Активної Піратської Групи (судно-база й один човен, із якого здійснювалася безпосередньо атака) 22 січня в 400 милях на північ від Сейшельських островів, куди судно пливло з вантажем сталі після проходження Суецького каналу".

Раніше в міністерстві закордонних справ України повідомляли, що судно німецького власника захопили у ста кілометрах від Сейшелів.

Останнє повідомлення від екіпажу інформувало, що всі 12 осіб сховалися в цитаделі. Керівництво компанії Beluga (Німеччина) не заперечує цього, і можливо, екіпаж досі знаходиться у важкодоступному приміщенні (цитаделі) в очікуванні допомоги.

Автор статті на спеціалізованому сайті пише про кілька можливих варіантів розвитку подій. Компанія Beluga могла вмовити уряд Німеччини спробувати звільнити судно силовим шляхом, адже в регіоні перебувають кораблі німецьких військово-морських сил.

НАТО не повідомляє, що судно було захоплене, як і командування EU NAVFOR.

Автор бюлетеня Михайло Войтенко зазначає, що "важко зрозуміти керівництво компанії Beluga - на їх судна неодноразово нападали, і не пам'ятаю точно, але ніби і захоплювали. Їм усе мало. Продовжують гнати свої судна без охорони навпростець через найнебезпечніші в даний час води, при тому що суховантажі компанії - легка здобич для піратів, при невисокому надводному борту і невеликій швидкості".

ООН: світове співтовариство програє війну піратам

Дослідження ООН засвідчує, що піратство у світі коштує компаніям приблизно 7 мільярдів доларів щороку і організація пропонує нові методи боротьби з піратством.

Image caption Міжародне морське бюро вважає загрозливою кількість захоплень 2010 року

Пропонується запровадити курсування військових кораблів поблизу сомалійського узбережжя і запровадження регіональних судів для покарання піратів на місці.

Посланець ООН в регіоні Джек Ланг визнає, що світове співтовариство програє війну корсарам. Він пропонує відкрити суд для піратів у Танзанії, який би діяв за Сомалійськими законами. Досі 9 з 10 піратів, упійманих на місці злочину, опиняються на волі, бо національні суди західних держав не хочуть брати на себе видатки судових процесів. Інші держави не хочуть брати на себе утримання засуджених піратів, яким часто світить до 30 років ув’язнення.

ООН також пропонує запровадити економічні ініціативи, щоб відвадити молодих сомалійців від ідеї долучатися до піратів. Проте останнє буде складним завданням. Припускають, що на березі Сомалі діє 1500 піратів, які мають близько 70 морських баз. Вважається, що доля розділеного між піратами викупу складає на людину близько 10 тисяч доларів.

Новини на цю ж тему