Чехія відмовляє Україні у справі Данилишина

Богдан Данилишин
Image caption Екс-міністр економіки Богдан Данилишин

Чеське міністерство закордонних справ відмовилося передавати Києву матеріали міністерства внутрішніх справ про надання політичного притулку екс-міністру економіки уряду Юлії Тимошенко Богдану Данилишину. МЗС у Празі посилається на заборону це робити з боку чеського законодавства.

МЗС нагадує, що це рішення перебуває поза рамками його компетенції, оскільки воно не пов’язане ніяк із взаєминами України і Чехії.

У четвер тимчасовий повірений у справах Чехії в Україні Венцеслав Півонька передав МЗС України ноту стосовно пана Данилишина.

Екс-міністр отримав політичний притулок у Чехії, а міністерство закордонних справ України домагалося офіційного документу з цього приводу.

Водночас чеська сторона зазначила, що розраховує на дружні партнерські відносини з Києвом і сподівається, що рішення про надання політичного притулку Данилишину ніяк не вплине на ці взаємини.

Ще раніше екс-міністр економіки назвав висунуті проти нього звинувачення політично вмотивованими, кажучи, що він діяв у рамках українських законів.

Пан Данилишин в інтерв’ю Бі-Бі-Сі звинуватив українську владу у переслідуванні колишніх посадовців. Читати інтерв'ю Б.Данилишина

Тим часом Партія регіонів оприлюднила заяву, в якій заперечує звинувачення на адресу влади у політичних переслідуваннях опозиційних політиків і колишніх урядовців і твердить, що боротьба з корупцією триває без огляду на партійну приналежність.

Разом із тим чимало експертів твердить, що МВС Чехії могло ухвалити рішення про політичний притулок під впливом політичної ситуації в Україні.

Новини на цю ж тему