Три справи проти Луценка об‘єднали в одну

Завершено слідство у справі проти колишнього урядовця, а нині опозиційного політика Юрія Луценка, який перебуває за ґратами.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За ґратами щонайменше до кінця лютого

За словами адвоката екс-міністра внутрішніх справ, 26 січня за кілька годин до оголошення про завершення досудового розслідування, слідчі сказали, що проти Юрія Луценка порушено ще одну кримінальну справу за статтею 365 (ч.2) Кримінального кодексу – перевищення службових повноважень.

Адвокат Ігор Фомін каже, що його підзахисному інкримінують витрачання 600 тисяч гривень на святкування Дня міліції у 2008-2009 роках. Ці гроші пішли на оплату оренди палацу культури Україна. Слідство вважає, що таким чином тодішній міністр порушив урядову постанову про економію бюджетних коштів під час фінансово-економічної кризи.

Першою була справа, порушена у листопаді, де Луценка звинуватили у незаконному оформленні на роботу і в порушеннях, пов'язаних з наданням квартири і нарахуванням пенсії колишньому водію Леоніду Приступлюку.

Згодом Генпрокуратура порушила кримінальну справу, згідно з якою Луценку інкримінують безпідставне продовження термінів стеження за одним з підозрюваних в отруєнні Ющенка.

Що стосується нової справи про витрачені на святкування Дня міліції гроші, то захисник Луценка здивований таким звинуваченням, а також тим, що той факт пройшов повз увагу правоохоронців у 2008-2009 роках.

Адвокат каже, що слідство вже висунуло обвинувачення і по щойно відкритій кримінальній справі, об‘єднавши всі три справи в одну та оголосивши про завершення досудового розслідування.

А це означає, що Луценко та його захисник можуть починати ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Ігор Фомін вважає, що його підзахисний перебуватиме під вартою в СІЗО щонайменше до кінця лютого, як це вирішив суд, обравши арешт екс-міністра в якості запобіжного заходу.

Печерський суд Києва змінив підписку про невиїзд на арешт Луценка 27 грудня 2010 року. Те рішення суд ухвалив на прохання Генеральної прокуратури, яка нарікала на те, що екс-міністр дуже повільно знайомиться з документами карної справи. Тоді екс-міністра звинувачували у змові з водієм і розтраті державних коштів у великих розмірах.

Новини на цю ж тему