Прокуратура заявила про "піар" Тимошенко

Юлія Тимошенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Екс-прем'єр Юлія Тимошенко

Генеральна прокуратура України повідомила про порушення ще однієї справи проти Юлії Тимошенко. Справу порушено за ознаками злочину щодо перевищення влади та службових повноважень.

Як каже прокуратура, це стосується закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України медичних автомобілів "Опель Комбо". Генпрокуратура каже, що сума завданих державі збитків становить 67 мільйонів гривень. В кінці 2009 року Міністерство охорони здоров'я зробило офіційний висновок, що даний автомобіль не відповідає положенням національного стандарту і не пристосований для транспортування хворих на ношах.

Крім того, як підозрює генпрокуратура, урядом Тимошенко, всупереч вимогам чинного законодавства, було грубо порушено митне оформлення тих автомобілів.

Тимошенко: справу "фабрикують"

Тим часом Юлія Тимошенко заявляє, що прокуратура і СБУ змушують голів сільрад і головних лікарів місцевих лікарень, які отримали у січні-лютому машини "Опель Комбо" для обслуговування сільського населення, підписувати документ про те, що ці автомобілі є контрабандою.

Прес-служба партії "Батьківщина" твердить, що після тиску, погроз і шантажу головні лікарі змушені були підписувати запропоновані папери, хоча насправді висловлювали вдячність уряду Юлії Тимошенко за отримані машини.

Екс-прем'єр після відвідання у четвер - учергове - Генпрокуратури підтвердила, що їй дійсно було вручено постанову про порушення проти неї нової кримінальної справи, і додала, що ця справа є сфабрикованою.

Пані Тимошенко нагадала, що закуплені урядом машини були направлені в першу чергу в сільські лікарні, які їм були потрібні, оскільки вони взагалі не мали свого автотранспорту.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Справу відкрито за Опелі Комбо

За словами Тимошенко, 1000 автомобілів було придбано зі знижкою всього лише за 12,5 мільйонів євро, що, за її словами, є невисокою ціною.

"Сільський лікар" імені Тимошенко?

Тим часом представники ГПУ зробили в цій справі і суто політичну заяву. Керівник головного управління генпрокуратури з розслідування особливо важливих справ Олександр Каліфицький зазначив, що закуплені урядом Тимошенко автомобілі швидкої допомоги були використані з метою її персонального піару під час передвиборчої кампанії на минулих президентських виборах.

"Їй потрібен був піар, і з цією метою Тимошенко ввела в оману уряд", - зазначив пан Каліфицький на брифінгу в четвер, наголосивши, що замість маркування "Сільський лікар" на автомобілях були написи "Програма уряду Тимошенко".

В цьому, за словами представника ГПУ, містяться ознаки незаконної агітації. Він також зауважив, що розподіл автомобілів здійснювався урядом Тимошенко за "електоральним принципом", коли перевага надавалася регіонам, де її підтримували на виборах.