Президент Єгипту виводить на вулиці армію

Протести в Єгипті Копирайт изображения AP
Image caption Поліція застосувала слізний газ і водомети, щоб розігнати натовпи, які кидали каміння.

Єгипетський президент Хосні Мубарак запровадив комендантську годину в усіх містах країни - в той час, як антиурядові протести набирають сили.

Вони вимагають відставки президента Мубарака, який перебуває понад 30 років при владі.

Свідки повідомляють, що в сутичках з поліцією був убитий один демонстрант.

У Каїрі поліція застосувала слізний газ та водомети, щоб розігнати натовп, звідки демонстранти кидали каміння.

Уряд пригрозив, що вдасться до "рішучих дій". У роботі Інтернету й мобільного зв’язку заявилися перебої.

У телерепортажах з Єгипту видно, що на вулицях – бронетранспортери. В одному з районів військова автомашина, яка була оточена демонстрантами, дала задній хід, і люди підіймали вгору кулаки, святкуючи.

ФОТО протестів в Єгипті

Поліція застосувала водомети та газ, аби розігнати натовп, з якого у відповідь кидали каміння. Агентство Рейтер цитує свідка, який твердить, що поліція стріляла в натовп біля мечеті в центрі Каїра гумовими кулями.

Поліція також застосувала кийки проти прихильників опозиційного лідера Ель-Барадея, які оточили його, аби захистити.

Кореспондент Бі-Бі-Сі передає, що його побила поліція, хоча вона знала, що він журналіст. За його словами, у протестах в Каїрі бере участь близько 15 тисяч людей.

Групи службовців поліції в шоломах і з щитами розташовані в різних районах Каїра, на підходах до мостів через Ніл та на головних перехрестях.

Також повідомляють про сутички в Суеці та Александрії, де кілька тисяч людей взяли участь у протестах після п’ятничної молитви.

Вночі в Єгипті зник доступ до Інтернету та соціальних мереж. Також повідомляють, що уряд змусив операторів мобільного зв'язку припинити послуги.

Опозиційний лідер, Нобелівський лауреат Мохамед Ель-Барадей, який повернувся до Єгипту для участи у протестах, сказав, що уряд намагається обмежити комунікації в країні:

"Люди не мають засадничих прав і свобод. Якщо подивитися, сьогодні ми не маємо Інтернету, не маємо смс. Єгипет, знаєте, повертається в до інформаційну добу".

Копирайт изображения Getty Images
Image caption Сутички в Каїрі

Найбільша опозиційна група в Єгипті "Мусульманське братство" заявила, що підтримає четвертий день антиурядових протестів.

Але кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що ознак того, щоб "Мусульманське братство" активно закликало своїх прихильників вийти на вулиці, немає.

Адвокат опозиціонерів заявив, що влада заарештувала щонайменше чотирьох чільних представників і є повідомлення про затримання сотень членів "Мусульманського братства".

Учасники протестів закликають до відставки 82-річного президента Хосні Мубарака.

Щонайменше семеро людей загинули, відколи протести почалися у вівторок.

Демонстраціям передувала, так звана, Жасминова революція в Тунісі, де від влади було усунуто президента Бен Алі.

Читати про ефект доміно на Близькому Сході

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що араби в регіоні спостерігають за тим, що відбувається, так само як найбільші світові потуги та Ізраїль. Єгипет вважається традиційним лідером на арабському Близькому Сході, і, попри непопулярний мир з Ізраїлем, Каїр залишається досить впливовим. В інших країнах араби почуватимуться сміливіше, якщо досить багато єгиптян вирішать не підкорятися владі.

За словами нашого кореспондента, який цитує політичні джерела, сили безпеки доповідають президенту Мубараку, що вони можуть дати раду протестам.

Сам президент не з’являвся на людях, відколи почалися протести.

Уряд Єгипту не терпить непокори й опозиційні демонстрації зазвичай придушуються.

У четвер правляча Національна демократична партія Мубарака заявила, що готова до діалогу, але не запропонувала жодних поступок.

Новини на цю ж тему