Французькі лесбіянки не дістали дозволу на шлюб

Французький конституційний суд не скасував заборону на одностатеві шлюби, проти якої позивалися дві лесбіянки з чотирма дітьми.

Копирайт изображения AP
Image caption Корін Цестін і Софі Хаслауер виховують чотирьох дітей

Суд постановив, що заборона, проти якої виступили Корін Цестін і Софі Хаслауер, відповідає конституції.

Захисники прав сексуальних меншин сподівалися, що Франція приєднається до таких країн як Іспанія і Бельгія у легалізації одностатевих шлюбів.

Опитування громадської думки свідчать, що більшість французів не проти легалізації. 58% опитаних французів висловилися за, а 35% проти одностатевих шлюбів.

Проти того, аби позов взагалі розглядався у суді, категорично виступила лідер крайньо-правого Національного фронту Франції, Марі Ле Пен.

15 років разом

Рішення у Конституційній раді виносили вісім суддів - шість чоловіків і дві жінки.

Тоді як багато європейських країн визнають шлюби гомосексуалістів, лише Іспанія, Бельгія, Португалія, Швеція, Норвегія та Ісландія визнають їх законом.

Пані Цестін і пані Хаслауер прожили разом 15 років, виховують чотирьох дітей, і французький закон визнає їх партнерство, однак одружитися вони не можуть.

"Тут скоріше мова йде не про те, щоб одружитися, а про те, щоб мати право на одруження", - сказала журналістам педіатр за фахом пані Цестін.

Адвокати пари лесібянок сподіваються, що рішення суду підштовхне законодавців подати на розгляд парламенту законопроект щодо одностатевих шлюбів, і що це питання буде одним із тих, які винесуть на порядок денний під час виборів у наступному році.

У 2004 році мер містечка Бегль, який належить до партії Зелених, дав дозвіл на весілля двох гомосексуалістів, але найвищий суд Франції згодом визнав їх шлюб не дійсним.

Пані Ле Пен, яка виступає категорично проти одностатевих шлюбів, каже, що це питання має вирішувати не конституційний суд, а французький народ.

Вона сказала, що більшість гомосексуалістів не вимагають права на одруження.

"Велика більшість гомосексуалістів вимагають не права на те, щоб відрізнятися від інших, а права на те, аби їх залишили у спокої", - заявила лідер крайньо-правих.