Майно Юрія Луценка під арештом

Генеральна прокуратура України підтвердила, що досудове слідство у справі проти екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та трьох співробітників МВС завершене.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Пана Луценка затримали напередодні Нового року

Як йдеться у повідомленні відомства, 26 січня колишньому урядовцю висунули остаточне звинувачення за трьома стаття Кримінального кодексу. Зокрема, його звинувачують у заволодінні "державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб", у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, а також у зловживанні "владою і службовим становищем, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам громадян, вчинене працівником правоохоронного органу".

"Встановлені досудовим слідством збитки державі становлять понад 970 тис. грн.", - сказано в повідомленні.

У Генпрокуратурі кажуть, що задля відшкодування цих збитків на майно обвинувачених наклали арешт, їм також оголосили про завершення досудового слідства та надали матеріали справи для ознайомлення.

Раніше в Генпрокуратурі підтвердили, що всі справи, порушені проти Юрія Луценка, об’єднали в одне провадження, хоча остання справа, у якій ідеться про нецільове використання бюджетних коштів під час святкування Дня міліції, була порушена лише 26 січня.

Пана Луценка затримали наприкінці грудня, а в якості запобіжного заходу йому обрали утримування під вартою. Правозахисник Андрій Діденко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що обрання такого жорсткого, на його думку, заходу в цьому випадку "не відповідає нормам чинного кримінально-процесуального законодавства". Повне інтерв’ю читайте тут. http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/01/110128_didenko_ie_dt.shtml

В останні місяці обвинувачення, на кшталт зловживання службовим становищем чи завдання збитків державі, висунули кільком колишнім високо посадовцям, переважно з тих, хто працював в уряді Юлії Тимошенко. Претензії Генеральна прокуратура висунула і до самої екс-прем’єра.

Прихильники опозиції називають це політичними репресіями, занепокоєння ситуацією в Україні висловили і кілька міжнародних організацій та іноземних урядів. Зокрема, в січні Чехія надала політичний притулок Богдану Данилишину, колишньому міністру економіки в уряді Юлії Тимошенко.

Втім, влада не вбачає в діях прокуратури жодного політичного підтексту і наполягає, що йде боротьба із корупцією. Так, президент Віктор Янукович в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що до відповідальності за корупцію притягаються не лише опозиціонери, але й прихильники провладних сил.

"Ви подивіться, скільки прикладів, коли за хабарі, за корупційні дії притягнені до відповідальності чиновники, які належали до Партії регіонів, у якій я залишаюсь сьогодні почесним лідером", - сказав він. Інтерв’ю читайте тут. http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/2011/01/110128_yanukovych_ie_dt.shtml