Єгипет: комендантська година не зупинила протести

Єгипет Копирайт изображения Other
Image caption Демонстранти невдоволені тим, що президент Мубарак залишається на посаді

Президент Єгипту Хосні Мубарак призначив керівника розвідки Омара Сулеймана першим в історії віце-президентом на тлі масових протестів, які не припиняються у країні.

Міністр авіації Ахмед Шафік став новим прем’єр-міністром.

Десятки тисяч демонстрантів на вулицях Каїра продовжують закликати до відставки президента Хосні Мубарака незважаючи на подовження у місті комендантської години.

ФОТО: Масові протести в Єгипті

Комендантська година після 16.00 діє в Каїрі, Александрії та Суеці.

Біля міністерства внутрішніх справ у Каїрі відбулися сутички між силами безпеки та демонстрантами. Агентства новин передають про жертви.

За даними міністерства охорони здоров’я, щонайменше 45 людей загинули впродовж минулої доби.

Також повідомляють, що демонстранти залишаються на вулицях Александрії і Суеца.

У кількох місцях, зокрема в Ґізі, на околицях Каїра, були підпалені відділення поліції.

Копирайт изображения Other
Image caption Поліція охороняє піраміди в Ґізі

Президент Мубарак у п’ятницю звільнив уряд країни.

Представник опозиційних сил Мохамед Ель-Барадей сказав, що президенту час піти у відставку або принаймні пообіцяти, що він не переобиратиметься на посаду під час виборів, що мають відбутися цього року.

Тим часом повідомляють, що чільний представник правлячої партії Ахмад Езз, якого вважають близьким до сина президента Мубарака, вийшов з Національної демократичної партії.

У п’ятницю демонстранти підпалили штаб-квартиру урядової Національної демократичної партії й оточили державне телебачення й міністерство закордонних справ. Армія охороняє Єгипетський музей, де, зокрема, зберігається золота маска Тутанхамона, аби захистити скарби від мародерів.

У п’ятницю президент Мубарак, який на посаді з 1981 року, вперше звернувся до народу після початку протестів у вівторок.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що Хосні Мубарак, виступаючи на телебаченні, виглядав рішуче й налаштований пережити найгіршу кризу за 30 років свого правління.

Він визнав, що вимоги демонстрантів законні, але звинуватив їх у тому, що вони вдалися до насильства. Аби дестабілізувати Єгипет.

Обама: дії влади не є відповіддю

Президент США Обама заявив, що телефонував президенту Мубараку і сказав йому, що той має виконати свої обіцянки про розширення демократичних свобод та проведення економічних реформ.

Пан Обама сказав, що жорсткі дії єгипетської влади не є відповіддю на невдоволення народу, а також закликав демонстрантів утриматися від насильства.

Він також закликав уряд припинити блокування Інтернету, соціальних мереж та мобільного зв'язку.

МЗС рекомендує не їхати в Каїр

Речник МЗС України повідомив, що міністерство закордонних справ не рекомендує громадянам України їхати до Каїра, Александрії та Суеца, де відбуваються масові мітинги, але додав, що наразі українські туристи від поїздок на єгипетські курорти не відмовляються.

За оцінками, в Єгипті близько 6 тисяч українських туристів.

Новини на цю ж тему