Нємцов: у влади ''тотальна параноя'' щодо українців

Борис Нємцов Копирайт изображения AFP
Image caption Борис Нємцов твердить, що закриття українських організацій у Росії - політичне рішення російської влади

Один з лідерів російської опозиції Борис Нємцов в інтерв'ю Бі-Бі-Сі назвав політично вмотивованим рішення суду в Росії про закриття української організації Національно-культурна автономія українців Росії. Він також висловив здивування відсутністю "серйозної реакції" з боку української влади та опозиції.

Читати про рішення Верховного суду у Москві ліквідувати Національно-культурну автономію українців Росії

Борис Нємцов: Це політично вмотивоване рішення. Це політичне замовлення. Російські власті вважають, що всі ці організації контролюються "бандерівцями", УНА-УНСО. У них така тотальна параноя з приводу українців і їхніх поглядів на дійсність. Але мене більше вражає відсутність серйозної реакції, як українських властей, так і опозиції.

Є таке враження, або українське керівництво разом з опозицією боїться Путіна, або не розуміє про що йде мова. Коли в Україні намагаються начебто утискати російську мову, то в Росії піднімається шалений галас, коли йдеться про утиски російських організацій, піднімається дикий крик.

Бі-Бі-Сі: МЗС України говорить про можливість закриття ще однієї організації українців в Росії ("Об'єднання українців Росії", ОУР)...

Борис Нємцов: Це все політична кампанія, яка спрямована на закриття всіх українських організацій. Якщо дві українські організації перебувають під загрозою плюс українська бібліотека, якій, до речі, Янукович дарував книжки. Російське керівництво при цьому мовчало, це означає, що вони не збирається захищати інтереси українців в Росії.

Бі-Бі-Сі: Як ця тема коментується в Росії, у російських мас-медіа?

Борис Нємцов: У пресі про це не пишуть нічого. Я спеціально дивився ЗМІ. Знайшов одну статтю в "Нєзавісімой газєтє". Вона доволі об'єктивна.

Бі-Бі-Сі: Що може зробити Європейський суд з прав людини? Адже він має захищати інтереси українських організацій. Хоча, як кажуть експерти, там існує серйозна бюрократія і можна роками чекати розгляду справи.

Борис Нємцов: Я думаю, що це питання швидко не буде вирішене. Я вважаю, що це політичне питання, яке треба вирішувати не за допомогою Європейського суду, а внутрішніми методами.

З Борисом Нємцовим розмовляв Олесь Коношевич

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів