Помер автор музики до фільмів про Бонда

Джон Баррі Копирайт изображения Getty
Image caption Джон Баррі отримував Оскари 5 разів

У Нью-Йорку у віці 77 років помер композитор Джон Баррі, автор музики до фільмів про Джеймса Бонда, а також інших знакових стрічок на зразок "Народжена вільною", "З Африки".

Народився композитор у Йорку 1933 року. Його повне ім'я Джон Баррі Прендерґаст.

Славу здобув аранжуванням музичної теми до фільмів про суперагента Джеймса Бонда, написаної композитором Монті Норманом, після чого написав саундтреки до 11 фільмів із циклу про Бонда, зокрема, "Живеш тільки двічі".

Працю композитора відзначено п'ятьма нагородами Оскар, які присуджує американська академія кіномистецтва, а 2005 його зараховано почесним членом британської академії кіномистецтва.

За досягнення в царині музики Джона Баррі 1999 року було нагороджено званням кавалера Ордену Британської імперії. Його композиції відзначаються багатими партіями для струнних, майстерним використанням оркестру, а найбільше - елегантними мелодіями.

1998 року співак Роббі Вільямс використав музику Джона Баррі із саундтреку до фільму "Живеш тільки двічі" для свого сингла "Тисячоліття", чим здобув для пана Баррі нову молодшу аудиторію.

Нинішній композитор музики до фільмів про Бонда Дейвід Арнольд віддав шану попереднику через послання в соціальній мережі Твіттер: "Я глибоко засмучений новиною про його смерть, але і глибоко вдячний за все, що він зробив для музики і для мене особисто".

Оскарами відзначені саундтреки Баррі до фільмів "Народжена вільною" (1967), "Лев узимку", "З Африки" і "Танці з вовками".

Він також завоював чотири нагороди Греммі, премію Бафта і "Золотий Глобус".

2002 року Джона Баррі оголошено почесним громадянином міста Йорк.