ЄС і США запровадили санкції проти Лукашенки

Алєксандр Лукашенка Копирайт изображения AP
Image caption Алєксандр Лукашенка склав чергову присягу на тлі критики західних урядів

Європейський Союз та Сполучені Штати запровадили низку санкцій проти білоруського президента Аляксандра Лукашенки та інших офіційних представників Білорусі у відповідь на придушення акцій протесту після президентських виборів у грудні, які різко скритикували західні уряди.

Як твердять дипломати, які перебувають на зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі, заморожено активи та запроваджено заборони на в'їзд для пана Лукашенки та ще 157 офіційних осіб.

Білоруське міністерство закордонних справ засудило запровадження санкцій. В оприлюдненій заяві Білорусь сказала, що у відповідь вдасться до "пропорційних та відповідних дій".

Західні уряди висловлювали занепокоєння щодо порушення прав людини у Білорусі і закликали звільнити десятки демонстрантів, яких затримали після виборів 19 грудня. Затриманими також були майже всі опозиційні кандидати у президенти.

Білоруська опозиція та міжнародні спостерігачі назвали результати виборів сфальсифікованими.

Сполучені Штати також запровадили схожі санкції.

Європейський Союз вже запроваджував заборону на в'їзд та заморожував майно у 2006 році після попередніх президентських виборів, які також критикували західні уряди.

Через два роки санкції скасували, щоб заохотити Мінськ до проведення реформ.

Згідно з офіційними даними, пан Лукашенка, який керує Білоруссю з 1994-го року, був переобраний, отримавши майже 80% голосів. 21 січня цього року він офіційно склав присягу президента Білорусі на церемонії, яку представники країн ЄС бойкотували.

Новини на цю ж тему