Слідчий не пустив Тимошенко до Брюсселя

Юлія Тимошенко поруч з ГПУ Копирайт изображения UNIAN
Image caption Слідчий вирішив, що Юлія Тимошенко має залишатися в Україні, щоби брати участь у слідчих діях.

Юлія Тимошенко не зможе поїхати до Брюсселя на зустріч з представниками Євросоюзу, оскільки слідчий у особливо важливих справах Генеральної прокуратури України (ГПУ) відмовив їй у такому клопотанні.

У прес-службі ГПУ відмову мотивували тим, що на той час призначено слідчі дії. Крім того, у ГПУ не виключають, що екс-прем'єр може залишити Україну і таким чином ухилитися від слідства.

В коментарі партії "Батьківщина" сказано, що відмова ГПУ завдає шкоду "міжнародному іміджу України та європейській перспективі нашої держави".

Політична партія пані Тимошенко вважає, що за недопуском Юлії Тимошенко за кордон стоїть Віктор Янукович.

Тим часом у своєму інтерв'ю газеті "Вашингтон Пост" минулої п'ятниці Віктор Янукович заперечив, нібито він планує відправити за ґрати екс-прем'єра. Він додав, що "дуже хоче бачити докази того, що пані Тимошенко невинна, якщо вона невинна".

Справи чиновників Тимошенко ідуть до суду

В іншому повідомленні прес-служби Генпрокуратури сказано, що "закінчено провадження досудового слідства у восьми кримінальних справах, порушених щодо високопосадовців колишнього уряду".

Згадані справи стосуються екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього голови Державної митної служби Анатолія Макаренка, колишнього в.о. міністра оборони України Валерія Іващенка, екс-заступника міністра охорони навколишнього природного середовища Бориса Преснера, колишнього заступника голови Держкомрезерву Миколи Сіньковського, екс-заступника голови правління Пенсійного фонду Віктора Колбуна і двох екс-заступників міністра транспорту та зв'язку - Олександра Давидова і Володимира Работньова.

Справи чотирьох колишніх чиновників направлено до суду: Іващенка, Перснера, Сіньковського та Давидова.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, ще двох обвинувачених – колишнього голову Державного казначейства Тетяну Слюз та колишнього голову Держкомрезерву України Михайла Поживанова – оголошено в розшук.

Юлія Тимошенко вважає, що кримінальні справи проти її екс-колег є політично вмотивованими.

Новини на цю ж тему