Льоня Голубков (Голубченко) повертається?

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Копія інтернет-сторінки, на якій Сергій Мавроді оголошує про МММ-2011, до якого можуть приєднатися і деякі українці

Дехто з українців вирішив взяти участь у новому інтернет-проекті Сєргєя Мавроді – МММ-2011. Про це повідомляє сайт самого пана Мавроді, якого вважають засновником першої пострадянської фінансової піраміди.

Image caption Культовий герой часів першого МММ Льоня Голубков

Наприкінці 80 років Сєргєй Мавроді вже був ініціатором створення фінансової піраміди МММ, від якої постраждали сотні тисяч жителів колишнього Радянського Союзу, зокрема, і в Україні. Головним персонажем телевізійних роліків, що рекламували МММ, був пересічний росіянин на ім’я Льоня Голубков, який одразу ж став ототожнюватися із проектом Мавроді, що згодом потрапив до в’язниці за шахрайство.

Копирайт изображения RIA Novosti
Image caption Після свого звільнення у 2007, Сєргєй Мавроді заявив, що "гру ще не завершено"

Серед тих, хто подав заявки на участь через Інтернет у фінансовому проекті, жителі Росії, України, Білорусі, Молдови, деяких країн Європи, і навіть Нової Зеландії.

Image caption Так виглядали "цінні папери" першого МММ

На сайті Мавроді повідомляється, що учасники можуть у будь-який момент придбати в системі будь-яку кількість МММ-доларів за курсом купівлі, і в будь-який час можуть їх продати за курсом продажу.

Федеральна антимонопольна комісія Росії вже визнала новий проект шахрайством, але каже, що складність полягає в тому, що скарг від потерпілих поки не має.

Експерт базованого в Москві Центру Карнегі Андрєй Рябов сказав Бі-Бі-Сі, що люди, попри гіркий досвід минулого МММ, хочуть отримати швидкі гроші.

"Тут проблема в тому, звідки взявся початковий капітал? Як ця система працює? Психологічно ясно, що доходи падають, і люди хочуть утриматися на плаву. Тоді, коли Мавроді створював першу піраміду, держави практично не було. А зараз її надто багато. Вона все намагається контролювати. І раптом з’являється оце. Звідки гроші? Хтось зацікавлений у цьому. Зараз планується законопроект проти фінансових пірамід, але за цей час буде стільки награбовано, що не дай бог."

Водночас колишній перший заступник голови російського Центрального банку Сєргєй Алєксашенко вважає, що російська влада закривала і продовжує закривати очі на нові фінансові піраміди. Водночас він нагадує позицію Генеральної прокуратури Росії.

"Я не знаю, де Мавроді взяв гроші, і чи є вони у нього взагалі. А російські органи влади закривають очі, тому що їм мабуть вигідно це. Вони не дуже хотіли розібратися і з першим МММ. Водночас Генеральна прокуратура сказала, що може арештувати Мавроді. Тобто намагається на нього тиснути, але не дуже жорстко і не дуже м’яко. Після першого МММ у Мавроді фінансових активів не вдалося знайти. А щоб нині запустити Інтернет проект – для цього грошей багато не потрібно."

Тим часом Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов впевнений, що українці не будуть брати участь у новому МММ. Речник МВС Микола Бондарчук в інтерв’ю Бі-Бі-Сі заявив, що українці, навчені сумним досвідом минулого МММ, навряд чи підуть на нові авантюри. А міліція, за словами речника, допомагатиме українцям, аби вони не були ошукані.

"Мова йде про те, що українці, знаючи, що відбулося в Росії, враховуючи помилки, не підуть на цю аферу. Робота проводиться в ЗМІ. Безумовно, міліція проводить профілактичну роботу. Ми скликаємо брифінги і прес-конференції, даємо роз’яснення аби захистити людей від злочинів і шахрайства."

Між тим сам Мавроді, коли вийшов з в’язниці ще 2007 року, іронічно попередив, що гра ще не закінчена.