Екс-голова Держкомрезерву може бути за кордоном

Генеральна прокуратура оголосила в розшук колишнього керівника Держкомрезерву Михайла Поживанова. Його звинувачено у розкраданні державних коштів на суму майже 35 млн гривень.

Копирайт изображения UNIAN

Сам звинувачений, якого цитують українські видання, в одній із соціальних мереж заявив: "Я поки не чув жодних звинувачень і до сьогоднішнього дня мені не надсилали жодної повістки і жодного офіційного виклику на допит ні як свідкові, ні як обвинуваченому".

Інформацію про розкрадання державних коштів пан Поживанов називає "політичною" і такою, що викликає подив.

Колишня прес-секретар Михайла Поживанова каже, що він виїхав на лікування за кордон ще влітку минулого року.

З того часу в Україні його не бачили.

Із 2002 по 2006 рр. пан Поживанов був заступником голови Київської держадмінстрації, депутатом Київради і народним депутатом Верховної Ради 4-го скликання.

Держкомрезерв він очолював із грудня 2007 до грудня 2008 року.

Із грудня 2008 по березень 2010 року - посаду заступника Міністра економіки Богдана Данилишина, який сам зараз отримав політичний притулок у Чехії.

Після відставки уряду Тимошенко Михайло Поживанов зосередився на підтримці арт-проектів, відкривши у центрі Києва художню галерею.

Раніше головне слідче управління Служби безпеки України затримало колишнього в.о. Держкомрезерву Віталія Нікітіна в рамках розслідування кримінальної справи щодо розкрадання державних коштів на суму понад 7 млрд грн.

"Опозиційні" кримінальні справи

У розшуку перебуває також екс-керівник Держказначейства Тетяна Слюз.

Уже скеровано до суду кримінальні справи щодо чотирьох чиновників уряду Юлії Тимошенко. Це екс-заступник міністра охорони довкілля Борис Преснер, колишній заступник керівника Держкомрезерву Микола Синьківський, колишній заступник міністра транспорту і зв'язку Олександр Давидов та колишній в.о. міністра оборони Валерій Іващенко.

У головному управлінні із розслідувань особливо важлих справ завершено досудове слідствостосовно екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка, екс-міністра транспорту і зв'язку Володимира Работнєва та колишнього заступника глави правління Пенсійного фонду Віктора Колбуна.

Прес-служба Генпрокуратури повідомляє, що всі звинувачені зараз ознайомлюються із матеріалами кримінальних справ.

Щодо справи колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз Украини" Ігоря Діденка, то розслідування поки не завершено.

У Гепрокуратурі наголошують, що всі факти у порушених кримінальних справах було виявлено міжнародними аудиторськиими організаціями, які перевіряли використання бюджетних коштів урядом Юлії Тимошенко.

На допит до прокуратури викликано Михайла Лівінського, який під час перебування пані Тимошенко на прем'єрській посаді, очолював апарат Кабміну.

Саму Юлію Тимошенко, лідера опозиційної партії "Батьківщина", звинувачують у нецільовому використанні коштів, отриманих у рамках Кіотського протоколу за продаж квот на викиди парникових газів.

Нещодавно Генпрокуратура відмовила пані Тимошенко, яка перебуває на підписці про невиїзд, у поїздці до Брюсселя.

Як твердять правоохоронці, пані Тимошенко, начебто, хотіла скористатися поїздкою за кордон, щоб залишити Україну і ухилитися від слідства.

Новини на цю ж тему