Cутички опонентів і прихильників Мубарака у Каїрі

Сутички у Каїрі. Копирайт изображения AP

В Каїрі відбулися криваві сутички між прихильниками єгипетського президента Хосні Мубарка та демонстрантами, які закликають до його негайної відставки.

Державне телебачення повідомляє про загибель одного працівника служб безпеки і про сотні поранених в результаті бійок на площі Тахрір та на прилеглих вулицях.

Повідомляють, що там було чутно постріли.

Копирайт изображения BBC World Service

Раніше армія закликала людей розходитися по домівках, по тому як в результаті дев'ятиденних протестів президент Хосні Мубарак пообіцяв не балотуватися на переобрання у вересні.

ООН вважає, що за понад тиждень демонстрацій в Єгипті загинули приблизно 300 людей.

З телерепортажів видно, як групи прихильників та опонентів президента Мубарака стояли один напроти одного, скандуючи гасла, а потім почали битися.

Деякі з урядових прихильників, яких нарахували близько 2000, були верхи на конях та верблюдах і вимахували батогами та палицями.

Редактор Бі-Бі-Сі з питань Близького сходу Джеремі Бовен сказав, що сутички були кривавими і він бачив людей зі страшними ранами.

Демонстранти, які протестували проти президента Мубарака, звинувачують армію, що вона навмисне впустила на площу прихильників уряду і стояла осторонь.

Солдати, які охороняли площу, не втручалися. Коли спалахнули бійки, демонстранти почали розбігатися.

Сутички між прихильниками та опонентами президента Хосні Мубарака відбулися також під час демонстрації у другому найбільшому місті країни - Александрії.

"Йди!"

Сотні тисяч людей у вівторок зібрались на найбільшу за останній тиждень акцію протесту.

Президент США Барак Обама закликав до мирних та впорядкованих змін у Єгипті, які мають розпочатись негайно, втім він не закликав до негайної відставки президента Мубарака. Саме це є головною вимогою демонстрантів.

Копирайт изображения AP
Image caption Хосні Мубарак обіцяв не балотуватись на наступних виборах

Він промовляв після заяви президента Мубарака, що той не балотуватиметься на наступних виборах у вересні і підтримає конституційні реформи.

"Моя найперша мета зараз - відновити спокій та стабільність в нашій країні, забезпечити мирну зміну лідера, а також переконатися, що кого би не обрав народ Єгипту на наступних виборах, ця людина отримає владу в мирний спосіб. А я не планує балотуватися знову", - сказав президент Єгипту у телезверненні у вівторок.

Тисячі демонстрантів у центрі Каїра вороже зустріли промову президента Єгипту Хосні Мубарака.

Дехто з натовпу її висміював, а дехто вимахував взуттям, що вважають виявом зневаги. Багатотисячний натовп скандував, звертаючись до президента: "Йди, май гідність!".

Упродовж останньої доби в Египті пройшла низка безпрецедентних за кількістю людей протестів з вимогою відставки Хосні Мубарака. Учасники протестів говорять, що на вулиці вийшли до 2 мільйонів людей. Військові називають меншу кількість - кількасот тисяч.

Мохамед ель-Барадей, який став одним зі стихійних лідерів протестів, назвав поступки, що їх обіцяє президент, спробами втриматися при владі.

Хто з автократичних лідерів арабських країн має боятися за своє крісло?

Копирайт изображения BBC World Service

Новини на цю ж тему