Армія закликає демонстрантів іти додому

Демонстранти вимагають негайної відставки Мубарака Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Демонстранти вимагають негайної відставки Мубарака

Єгипетська армія закликала до відновлення нормального життя і сказала демонстрантам іти додому.

Заява по державному телебаченню з'явились після повідомлень про сутички між прихильниками та опонентами президента Хосні Мубарака під час демонстрації у другому найбільшому місті країни - Александрії.

Сотні тисяч людей у вівторок зібрались на найбільшу за останній тиждень акцію протесту.

Президент США Барак Обама закликав до мирних та впорядкованих змін у Єгипті, які мають розпочатись негайно, втім він не закликав до негайної відставки президента Мубарака. Саме це є головною вимогою демонстрантів.

Він промовляв після заяви президента Мубарака, що він не балотуватиметься на наступних виборах у вересні і підтримає конституційні реформи.

"Моя найперша мета зараз - відновити спокій та стабільність в нашій країні, забезпечити мирну зміну лідера, а також переконатися, що кого би не обрав народ Єгипту на наступних виборах, ця людина отримає владу в мирний спосіб. А я не планує балотуватися знову", - сказав президент Єгипту у телезверненні у вівторок.

"Йди!"

Копирайт изображения AP
Image caption Хосні Мубарак обіцяв не балотуватись на наступних виборах

Тисячі демонстрантів у центрі Каїра вороже зустріли промову президента Єгипту Хосні Мубарака.

Дехто з натовпу її висміював, а дехто вимахував взуттям, що вважають виявом зневаги. Багатотисячний натовп скандував, звертаючись до президента: "Йди, май гідність!".

Упродовж останньої доби в Египті пройшла низка безпрецедентних за кількістю людей протестів з вимогою відставки Хосні Мубарака. Учасники протестів говорять, що на вулиці вийшли до 2 мільйонів людей. Військові називають меншу кількість - кількасот тисяч.

Мохамед ель-Барадей, який став одним зі стихійних лідерів протестів, назвав поступки, що їх обіцяє президент, спробами втриматися при владі.