Музей однієї партії... буде в Харкові

Харківська організація Партії регіонів закликає харків’ян поділитися цікавими експонатами для майбутнього музею партії.

Копирайт изображения Unian
Image caption У Вінниці створення музею Партії регіонів поки не планують, однак потенційні експонати там теж є

Відкриття експозиції заплановано на жовтень, до 14 річниці створення "Партії регіонального відродження України", як ця партія називалась спочатку.

Один з активних членів Партії регіонів Вікторія Маренич не має сумнівів у тому, що новостворений музей буде цікавим та корисним. Не приховує: це – одна з технологій, яка, не виключено, допоможе завоювати голоси прихильників та залучити до політичної сили нових членів:

"Ні для кого не секрет, що місто Харків і Харківська область – це той регіон, який є базовим для нашої партії, для Партії регіонів.Цей музей буде з вільним доступом для всіх, хто схоче. Хто, можливо, сьогодні ще не є прихильником Партії регіонів, але дізнавшись про таку історію багату, раптом... А хтось, може, просто – аби більше знати про історію своєї землі, свого краю".

Партійці перераховують експонати: документи, фотокартки, відео-зйомки, прапори та дрібна символіка. "Родзинкою", кажуть вони, стане перший зразок прапору Партії регіонів. Він трішки іншого кольору, ніж нинішній, з фіолетовим відтінком.

Автори експозицій музею спиратимуться на найкращі світові зразки, каже Вікторія Маренич:

"Реально це буде інтерактивний музей, за зразком будь-якого європейського музею... Ви ж подорожуєте Європою, ви бачите, що найголовніше в музеях такого типу – все ж таки показати історії, показати, як це було. Щоб будь-яка людина, яка прийшла, могла зробити власні висновки".

Музей чи мавзолей?

Тим часом, політолог і один з очільників Блоку Юлії Тимошенко на Харківщині Валерій Дудко має іншу думку: відкриття такого музею означає, що партія вже пішла "в історію" - коментує він ідею політичних опонентів.

Пан Дудко порівнює долю Партії регіонів із попередниками – НДП та СДПУ(о), які були численними та потужними, але випробування владою не витримали, і нині про них майже ніхто не згадує:

"Якщо там на центральному стенді будуть розміщені бюлетені для голосування, надрукований "лівий" наклад, або протоколи з неправильно підрахованими голосами виборців, то я згоден, що такий музей може бути наукою на майбутнє".

На думку Валерія Дудка, ця ідея дуже схожа на червоні кутки та кімнати пам’яті часів Радянського Союзу. Втім, він готовий зробити свій внесок до музею, адже, як колишній співробітник управління внутрішньої політики обладміністрації, він має рідкісний експонат – перший екземпляр статуту Партії регіонів, який візував Володимир Семиноженко, один із засновників тоді ще Партії регіонального відродження України:

"Я маю такий документ. Він був виданий в управлінні у двох екземплярах, щоб ми подивились. І все, що стосувалось цілей та завдань цієї партії, виглядало настільки благородно. Там не йшлося про те, що Україна – для окремих людей. Там говорилося, що Україна – для всіх".