Нові жертви сутичок у Єгипті

За даними ЗМІ, кількість загиблих унаслідок сутичок між прихильниками та противниками президента Хосні Мубарака зростає. Повідомляють про 4 вбитих упродовж останньої доби. Кількість поранених за різними даними становить від 600 до тисячі.

Копирайт изображения Reuters
Image caption На вулицях Каїра чутно постріли, протестувальники палять автомобілі

Останні сутички спалахнули вночі. Прихильники президента Єгипту відкрили вогонь по протестувальникам на площі Тахрір у Каїрі. Кілька сотень людей забарикадувалися в центрі міста.

Постріли на вулицях єгипетської столиці лунають вже кілька годин.

Напередодні протести вилилися у криваві сутички між прихильниками президента Мубарака та тими, хто вимагає його відставки.

Армія не втручалася у протистояння, але військові стріляли в повітря, щоби припинити бійки.

США засудили насильство в Єгипті і закликали уряд тієї країни до негайних дій. У Білому домі заявили, що передача влади має розпочатися в Єгипті негайно. Натомість віце-президент Єгипту Омар Сулейман заявив, що перемови з опозицією почнуться лише після завершення антиурядових протестів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Кількість поранених лише за останню добу сягнула кількох сотень

Раніше президент Мубарак заявив, що залишиться на посаді до вересневих виборів, але пообіцяв не балотуватися на них. Загалом він перебуває при владі вже близько 30 років.

Протестувальників не вдовольнила обіцянка президента, і вони вимагають негайної відставки. Ессам ель-Еріан, речник ісламістського опозиційного руху "Мусульманське братерство", каже, що обіцянкам не варто довіряти.

"Ніхто в Єгипті не може довіряти цій обіцянці. Пан Мубарак, залишаючись при владі тридцять років, багато всього обіцяв і нічого не виконав. Остання обіцянка була перед виборами 2005-го року. Він обіцяв, що у нас будуть чесні та вільні вибори, але весь світ знає, що волевиявлення було сфальсифікованим. А він все ще каже, що все було добре", - сказав опозиціонер.

Натомість колишній член парламенту Єгипту та президент університету Александрії Мохаммед Абделла називає фанатиками, які хочуть знищити країну, тих, хто виступає проти Хосні Мубарака: "Ви знаєте, є деякі люди, які просять про це, але я можу сказати, що вони є членами фанатичних рухів. І я хочу відверто сказати, що вони хочуть знищити не лише державу Єгипет, але й режим. Найважливіше зараз - це встановити законність та порядок та рухатися до демократичних реформ".

Сутички у Каїрі розпочалися після більш ніж тижня відносно мирних протестів.

Загалом кількість загиблих у протестах по всій країні сягає 145, тоді як представники ООН кажуть, що вбитих може бути значно більше - до 300.

Новини на цю ж тему