'Син Мубарака не йтиме на вибори' - віце-президент Єгипту

Антиурядові демонстранти в Єгипті відбили напад прихильників президента Хосні Мубарака, витіснивши їх із деяких вулиць навколо головної площі Каїра, майдану Тахрір.

З обох боків летіло каміння. Чути було стрілянину.

Копирайт изображения AP

Армія, яка намагалася розборонити дві сторони конфлікту, здається, не може контролювати натовпи.

Сутички трапилися в той час, як новий віце-президент сказав, що син президента Мубарака, Гамаль, не буде висуватися на президентських виборах.

У телезверненні у вівторок сам президент Мубарак сказав, що не буде боротися за президентську посаду на виборах, призначених на осінь цього року, проте нічого не сказав про свого сина.

Раніше єгипетський прем’єр-міністр вибачився за сутички між прихильниками й опонентами Хосні Мубарака на Майдані Тахрір, в результаті яких п’ятеро людей загинули і кілька сотень було поранено.

Ахмед Шафік пообіцяв розслідувати насильство, яке він назвав "фатальною помилкою".

Демонстранти вимагають негайної відставки президента Мубарака.

Після сутичок на Майдані Тахрір перед світанком армія розділила суперницькі натовпи бронетехнікою.

Image caption Майдан Тахрір - центр протестів

Міністр охорони здоров’я повідомив, що внаслідок сутичок, які спалахнули у середу, загинуло п’ятеро людей. Багато людей було поранено, коли демонстранти кидали каміння та пляшки з бензином.

За словами міністра охорони здоров’я, "більшість жертв були результатом ударів від каміння та металевих палиць. Зранку лунали постріли. До лікарні було доправлено 836 людей, 86 там залишаються, п’ятеро людей загинули".

Пан Мубарак заявив, що не буде переобиратися на наступний термін, але хоче залишитися на посаді до виборів у вересні.

Один з лідерів опозиції Мохамед Ель-Барадей і "Мусульманське братство" відкинули заклики уряду до переговорів, вимагаючи негайної відставки Мубарака.

Тим часом лідери Франції, Німеччини, Британії, Італії й Іспанії у заяві засудили насильство і закликали, щоб політичний перехід "почався зараз".

У середу на Майдані Тахрір у Каїрі були найбільші сутички за 10 днів, відколи почалися протести.

За оцінками ООН, внаслідок насильства в Єгипті загинули 300 людей.

У Міністерстві закордонних справ України сказали, що у п’ятницю до Каїра можуть відправити літак для евакуації українців.

Нині українські дипломати у Єгипті складають списки тих, хто хоче залишити країну.

Новини на цю ж тему