Суркіса обіцяють не чіпати до Євро-2012

Платіні і Суркіс
Image caption В УЄФА невдоволені втручанням в українську ФФУ, якою керує Григорій Суркіс

Федерація футболу України пообіцяла виконати ультимативні вимоги керівного органу європейського футболу УЄФА і відмежуватися від політичного тиску.

38 із 49 колективних членів Федерації футболу України написали лист до ФІФА та УЄФА, в якому відмовляються від своїх намірів змінити керівництво Федерації футболу України до закінчення Євро-2012 року.

Про це з посиланням на свої джерела пише сайт "Чемпіон".

Той лист є відповіддю на отримані наприкінці січня послання від ФІФА та УЄФА, які попередили, що Україна може втратити право проводити Євро-2012. Причина, як було сказано, - втручання української влади у футбольні справи.

Європейські футбольні функціонери побачили втручання влади в український футбол у намаганнях усунути Григорія Суркіса з посади президента ФФУ і зажадали відповіді на те питання до 4 лютого.

Автори листа-відповіді, на який посилається сайт "Чемпіон", заперечують тиск державних органів на колективних членів Федерації, заявляючи натомість про тиск з боку керівництва ФФУ, яку очолює Григорій Суркіс.

"Лист від 24 січня 2011 р., адресований Федерації футболу України за підписом Генерального секретаря ФІФА пана Ж. Вальке, викликав у футбольному співтоваристві України значний резонанс" – сказано у заяві, копію якого має сайт "Чемпіон".

"Висловлені ним судження про "сильний тиск" на членів регіональних федерацій, асоціацій та спортивних товариств, втручанні "урядових представників" в діяльність керівних органів засновників ФФУ - все це не зустріло ні розуміння, ні сприйняття таких серйозних звинувачень", - запевняють опоненти Суркіса.

На думку авторів листа, український футбол перебуває у глибокій кризі через "особисті амбіції, зневажливе ставлення, інтриги, конфлікти і недоброзичливість зі боку вищого керівництва ФФУ".

"За дорученням абсолютної більшості колективних членів ФФУ, від імені ¾ від їх загального складу, публічно і відповідально заявляємо, що ніякого тиску ззовні на нас не здійснювалося, а відомості, спрямовані Вам про уявні процедурні порушення і несвободу вибору, фальсифіковані і не відповідають дійсності. Більше того, тиск здійснювався зсередини, з боку керівних співробітників ФФУ, окремі з яких власноруч писали тексти рішень на підтримку Г. Суркіса і примушували до їх прийняття", - йдеться в листі.

Його автори наголошують, що вони спільно з колективними членами ФФУ завжди діяли виключно у правовому полі.

Серед тих, хто підписався, - керівники семи обласних федерацій, голови Асоціації студентського футболу та Всеукраїнської профспілки.

Президент Янукович пообіцяв президентові Федерації футболу Суркісу, що влада не втручатиметься у футбольні справи. В інтерв'ю польським засобам масової інформації пан Янукович сказав, що не хоче, аби Україну через конфлікт навколо Федерації футболу Україну позбавили права на проведення фіналу футбольного чемпіонату Європи у 2012 році.

"Конфлікт навколо ФФУ можна розв'язати, відкладаючи обговорення внутрішніх проблем у Федерації до наступного року", - сказав Янукович.

Такою була відповідь президента на листи від ФІФА та УЄФА про ймовірність втрати Україною права на проведення ЄВРО-2012 через, як було сказано, втручання влади у футбольні справи. Читати подробиці

Зокрема, УЄФА вимагає, аби в Києві вжили "необхідних конкретних заходів та надали відповідне підтвердження, що ці процеси припинились". Таких підтверджень європейські футбольні функціонери чекають до 4 лютого.

"Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі ФІФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним", - сказано у листі УЄФА до Федерації футболу України.

Багато хто в Україні сприйняв таку перспективу як цілком реальну. Перший президент України Леонід Кравчук заявив, що такий розвиток подій може зупинити лише чинний президент Віктор Янукович, заявивши про персональну відповідальність за припинення всіх дискусій довкола ФФУ.

Напередодні візиту до Польщі, разом із якою Україна має приймати ЄВРО -2012, президент Янукович сказав в інтерв'ю польським журналістам, що впродовж минулого року Україна ліквідувала відставання у підготовці до Євро-2012 і не втратить права на проведення турніру у зв'язку з конфліктом навколо Федерації футболу України.

"Я не хочу, щоб Україну позбавили права на організацію Євро-2012. Хочу запевнити, що органи влади не чинили на ФФУ політичного тиску", - заявив Янукович.

За його словами, він обговорював це питання з президентом ФФУ Григорієм Суркісом і сказав йому, що це - справа Федерації, тому влада не втручатиметься.

Новини на цю ж тему