Лідери правлячої партії Єгипту пішли з посад

Єгипет Копирайт изображения AP
Image caption Танки на Майдані Тахрір залишаються

Провідники правлячої Національної демократичної партії Єгипту пішли у відставку після 12 днів масових протестів проти президента Мубарака у країні.

Державне телебачення передало, що серед тих, хто пішов у відставку, син президента Мубарака Гамал та генеральний секретар партії Сафват Аль Шаріф.

Новим генеральним секретарем призначено відомого реформатора, наближеного до родини президента Мубарака, доктора Хоссама Бадраві.

Натовпи єгиптян у суботу залишалися на центральній площі Каїра, але кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що демонстрантів поменшало у порівнянні з масовим мітингом у п’ятницю.

Тим часом, як повідомляють інформаційні агентства, опозиційні групи, які вимагають відставки 82-річного президента Мубарака, який 30 років при владі, не змогли виробити спільної позиції для переговорів з віце-президентом Омаром Сулейманом.

Державне телебачення повідомило, що пан Сулейман почав зустрічі з чільними представниками опозиції, аби обговорити можливість проведення вільних і справедливих президентських виборів.

Головна опозиційна група "Мусульманське братство" каже, що готова до участи у переговорах, але не змінює своєї вимоги про негайну відставку президента Мубарака.

Економічна ситуація "серйозна"

Президент Мубарак тим часом провів у суботу переговори з міністрами у намаганні відновити економіку країни на тлі антиурядових протестів.

Копирайт изображения AP
Image caption Протести тривають 12 днів

У неділю у країні мають відкритися банки, але біржа в понеділок не буде працювати. Тим часом міністр фінансів назвав економічну ситуацію в країні "дуже серйозною".

Оглядачі кажуть, що щодня економіка країни втрачає 310 мільйонів доларів через протести.

На Майдані Тахрір і надалі залишаються демонстранти після масового мітингу у п’ятницю, на якому закликали до відставки президента.

За повідомленнями, ситуація на головній площі Каїра спокійна, солдати контролюють доступ на площу і перевіряють документи у тих, хто заходить на майдан.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що серед демонстрантів ширяться сумніви щодо того, чого вони можуть досягти подальшими протестами. Багато людей також стурбовані фінансовими витратами.

Тим часом повідомляють про вибух на газопроводі у північному Синаї, який постачає газ до Ізраїлю та Йорданії.

Дипломатичний тиск

Спеціальний посланець президента США до Єгипту Френк Вайзер сказав, що президент Мубарак повинен залишитися на посаді, аби керувати змінами, необхідними для демократичної передачі влади.

У п’ятницю президент США Обама закликав до "організованої передачі влади" в Єгипті, проте не наполягав на негайній відставці президента Мубарака.

У суботу Канцлер Німеччини Анґела Меркель і британський прем’єр Дейвід Камерон на конференції в Мюнхені підкреслювали потребу стабільності в Єгипті. Канцлер Меркель сказала, що "дострокові вибори на початку процесу демократизації, напевно, є неправильним підходом".

Держсекретар США Гіларі Клінтон на конференції у Мюнхені закликала лідерів країн Близького Сходу до демократичних реформ, назвавши зміни "стратегічною необхідністю".

Туристи з України "не їдуть"

Новини на цю ж тему