Новий договір СНО-2 набрав чинності

Лавров і Клінтон Копирайт изображения AP
Image caption Лавров каже, що договір посилить міжнародну стабільність

Сполучені Штати і Росія ратифікували договір про обмеження кількості ядерних боєголовок, що їх можуть мати дві країни.

Російський міністр закордонних справ Серґєй Лавров і Держсекретар США Гіларі Клінтон обмінялися відповідними документами на конференції з безпеки у Мюнхені.

Новий Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-2) замінив угоду, підписану 1991 року, термін діїї якої вибіг у грудні 2009 року.

Новий договір у грудні ратифікував американський Сенат і у січні російський парламент.

Документи, якими обмінялися пан Лавров і пані Клінтон, підписали президент Обама і президент Медвєдєв, які уклали договір у квітні минулого року. Читати подробиці

Перед церемонією підписання у Мюнхені пані Клінтон назвала договір "ще одним прикладом тверезої співпраці в інтересах усіх сторін".

Вона також сказала, що Вашингтон проводить з Росією переговори стосовно того, як дві країни можуть співпрацювати з інших питань, які впливають на спільну безпеку.

Пан Лавров назвав Договір СНО-2 "продуктом розуміння того, що односторонній підхід до безпеки є контрпродуктивним".

Він також сказав, що договір посилить міжнародну стабільність.

Новий Договір про скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь(англ. START) передбачає зменшення носіїв ядерної зброї до 800 одиниць (включно з підводними човнами, ракетними установками та бомбардувальниками), а боєголовок - до 1500 одиниць для кожної сторони впродовж семи років, тобто приблизно на третину у порівнянні з минулим договором.

Росія і США зможуть проводити інспекції ядерних арсеналів обох сторін, аби підтвердити кількість ядерних боєголовок.

Президенти США і Росії підписали Договір про скорочення стратегічних озброєнь (СНО-2) у квітні минулого року, але ратифікація угоди відкладалася через розбіжності.

Новини на цю ж тему