Онопенка не підозрюють і не звинувачують

Голова Верховного Суду Василь Онопенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Не підозрюваний, не обвинувачуваний... А, можливо, свідок?

Генеральна прокуратура запевняє, що голова Верховного Суду Василь Онопенко не є ні підозрюваним, ні обвинуваченим у жодній із карних справ, які вона розслідує.

Поширена у понеділок заява прес-служби ГПУ є реакцією на численні публікації в пресі про те, що було названо тиском влади під проводом Партії регіонів на голову Верховного Суду (екс-БЮТівця) Василя Онопенка.

Наприкінці минулого тижня, коментуючи обшук у його помешканні, лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що метою тиску є усунення Василя Онопенка з посади голови суду та призначення натомість людини із команди президента Віктора Януковича.

ГПУ цікавиться Іриною Онопенко

У відповідь на ті припущення Генеральна прокуратура заявила, що "не має жодних претензій до Голови Верховного Суду України Онопенка В.В., який не є обвинуваченим чи підозрюваним у жодній з кримінальних справ, що перебувають у провадженні Генеральної прокуратури України".

Водночас Генпрокуратура підтвердила інформацію, яку минулого тижня преса подавала, посилаючись на анонімні джерела: щодо доньки голови Верховного Суду Ірини Онопенко порушено кримінальну справу, і нині триває досудове слідство.

"Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України проводиться досудове слідство у кримінальній справі щодо Онопенко І.В. та її колишнього чоловіка Котлярова В.І. про заволодіння шляхом шахрайства грошовими коштами гр. Ксьондзенко В.П. в іноземній валюті у сумі, еквівалентній 2,4 млн. грн."

Генпрокуратура шукала доньку

В офіційному повідомлення сказано також, що під час проведення дослідчої перевірки та досудового слідства особи, підозрювані у вчинені злочину, ухилялися від правоохоронних органів. Не було також встановлене місце їхнього перебування. Ті обставини Генрокуратура вважає достатніми підставами для проведення обшуків у можливих місцях перебування підозрюваних.

"Слідчими на підставі мотивованих постанов Печерського районного суду м. Києва, проведено обшуки в місцях їх можливого знаходження в належних їм п'яти жилих приміщеннях, у тому числі в приватному будинку в м. Києві, де за наявною інформацією перебувала Онопенко І.В. При цьому, відповідно до інформації Київського міського бюро технічної інвентаризації, право власності на вказаний будинок взагалі ні за ким не зареєстровано".

Водночас у повідомленні Генпрокуратури не пояснюється, чому вирішили, що той будинок належить родині Ірини Онопенко, якщо право власності на нього за нею не зареєстровано.

Нові нюанси у справі зятя

У заяві Генпрокуратури йдеться й про зараз слідчі перевіряють інформацію про можливу причетність Євгена Корнійчука - ще одного зятя Онопенка - до незаконного заволодіння шляхом шахрайства кредитними коштами іноземного банку у валюті в сумі, еквівалентній 64 млн. грн.

Кошти іноземного банку – це новий аспект у справі Корнійчука - колишнього депутата від БЮТ та заступника міністра юстиції в уряді Юлії Тимошенко.

Євгена Корнійчука заарештували наприкінці грудня за звинуваченнями у тому, що він, перебуваючи на посаді першого заступника міністра юстиції, підписав лист, яким дозволив проведення конкурсу на юридичне обслуговування "Нафтогазу" в одного виконавця. Тим виконавцем стала компанія "Магістр&Партнери", яка співпрацювала з "Нафтогазом" і раніше, з 2002 року.

Провину Корнійчука в тій історії чинна влада вбачає в тому, що він був одним із партнерів у тій юридичній компанії і міг лобіювати її інтереси.

Новини на цю ж тему