Пірати вбили двох моряків на судні з українцями

Судно німецького власника Beluga Nomination Копирайт изображения Reuters
Image caption Сомалійські пірати вбили принаймні двох членів екіпажу судна MV Beluga Nomination, на борту якого є українці

Сомалійські пірати вбили принаймні двох членів екіпажу судна MV Beluga Nomination, на борту якого є українці. Як повідомили у компанії Beluga Shipping, якій належить судно, ще одна особа зникла без вісти і є підозри, що вона загинула.

Таким чином втрати серед екіпажу Beluga Nomination, захопленого 24 січня, становлять три особи. Керівник компанії Нільс Столберг висловив свій шок і співчуття родинам загиблих:

"На борту Beluga Nomination скоєно ще одне вбивство: слідом за філіппінським моряком пірати застрелили другого члена екіпажу. Також старший механік, побоюючись погіршення ситуації, спробував втекти з судна, наслідуючи приклад своїх врятованих колег. Він стрибнув за борт і його досі не знайдено. Ми по-справжньому шоковані тим, що сталося, і висловлюємо підтримку сім`ям загиблих і полонених моряків".

Водночас, як повідомляє Російський професійний союз моряків, двоє моряків, урятованих данським військовим кораблем, вже дісталися додому і перебувають у цілковитій безпеці.

За повідомленнями прес-служби Beluga Shipping, на борту судна перебувають семеро осіб, включно із польським капітаном, принаймні одним росіянином та українцями.

Семеро членів екіпажа, включно із капітаном, цілі та неушкоджені. Однак їхньому психологічному здоров'ю, ідеться у повідомленні, завдано безсумнівної шкоди.

Оперативний штаб Beluga Shipping підтримує телефонний зв'язок із екіпажем і продовжує роботу із зовнішніми консультантами, щоб припинити тортури над моряками.

Компанія розпочала переговори із сомалійськими піратами. Однак подробиці операції тримаються у секреті.

Тим часом поліція Бремена вперше порушила кримінальну справу щодо захоплення торговельного судна і скерувала слідчих в Індійський океан для проведення розслідування.

Пірати захопили Beluga Nomination 24 січня в Аравійському морі за 100 км від Сейшельських островів.

За даними МЗС України, у складі екіпажу з 12 осіб - громадяни України, Росії, Філіппін і Польщі.

Водночас точна кількість громадян України невідома.

Пізніше з'явилася інформація, що із суховантажного судна двом морякам, імовірно, українцям, вдалося втекти.

Новини на цю ж тему