Умаров погрожує росіянам новими нападами

Один із найбільш розшукуваних у Росії людей, чеченський польовий командир Доку Умаров оголосив про свою відповідальність за вибух у московському аеропорту Домодєдово 24 січня.

Копирайт изображения kavkazcenter
Image caption Доку Умаров каже, що повстанці готують нові напади

У відео-заяві тривалістю в понад 15 хвилин, розміщеній в інтернеті, лідер "Емірату Кавказ" твердить, що напад на аеропорт здійснено за його наказом. Доку Умаров також погрожує, що "подібні спецоперації будуть здійснюватися і в майбутньому".

Чеченський польовий командир назвав вибух у столичному аеропорту відсіччю на "злочини Росії на Кавказі".

Унаслідок вибуху в залі прильотів міжнародного аеропорту загинули 36 людей, а 180 були поранені. Дивитися фоторепортаж

Серед загиблих унаслідок теракту в Домодєдово - громадяни 7 країн, зокрема, українка з Одеси, драматург Анна Яблонська. Докладніше - тут

Кавказький вузол

Відразу після нападу в Москві оглядачі пов'язували їх з ісламістськими організаціями Північного Кавказу. Відео-звернення провідника чеченських повстанців з'явилося через два тижні після нападу в аеропорту Домодєдово. Така тривала пауза змусила експертів дивуватися, чому ніхто не заявляє про причетність до організації нападу.

Коли навесні 2010 року було скоєно бомбові напади в московському метрополітені, внаслідок яких загинули 38 людей, Доку Умаров заявив про причетність до нього чеченських повстанців набагато швидше.

Лідер "Емірату Кавказ" є одним із небагатьох відомих чеченських польових командирів, хто досі серед живих. Він був міністром, відповідальним за безпеку, в сепаратистському уряді Чечні у 1996-1999 рр.

Новини на цю ж тему