Азаров обіцяє "достатню" ціну на гречку

Уряд підписав із виробниками гречки меморандум про стабілізацію цін на той продукт. Про це повідомив на засіданні Кабінету міністрів прем‘єр-міністр Микола Азаров, який вважає, що підписаний раніше меморандум із виробниками цукру та соняшникової олії вже дав позитивні результати. "Як результат, маємо певне позитивне зрушення".

Image caption "Стратегічний" український продукт тепер буде з Китаю

Азаров сказав, що згідно з документом, який уряд уклав з виробниками гречаної крупи, ціни на той продукт "мають бути зафіксовані на достатньому рівні". Втім, залишається загадкою, які ціни уряд вважає "достатніми" та за якою методикою та "достатність" формуватиметься.

Водночас прем‘єр-міністр зажадав, аби відповідні відомства розібралися з ситуацією, що склалася з продажем гречаної крупи за завищеними цінами. Це, за словами Азарова, треба з‘ясувати для того, аби захистити покупців від "недобросовісних продавців".

Відкриваючи засідання Кабміну в середу, прем‘єр запевнив, що в Україні достатньо продовольчих запасів, аби продавати їх в обмеженій кількості.

"Вимагаю від Державної інспекції цінової політики, Державної податкової служби, Державної служби захисту прав споживачів використати всі надані законом повноваження, аби об‘єктивно розібратися з ситуацією і вжити заходів".

Китай привезе ще й гречку

А тим часом Кабмін розглядає можливість імпорту крупи гречаної з Китаю.

За словами міністра аграрної політики та промисловості України Миколи Присяжнюка, урядовці провадять "перемовини з торговельними компаніями Китаю та посольством цієї країни. Туди буде направлений представник департаменту продовольства, щоб укласти угоду на постачання цієї крупи".

За прогнозами міністра, обсяги закупівлі можуть сягнути 15-20 тисяч тонн, яких вистачить для створення перехідних запасів і резерву.

Присяжнюк також сказав, що за дорученням прем'єр-міністра гречана крупа буде звільнена від ввізного мита.

"Тобто, ціновий діапазон на ввізну гречку буде в рамках 12-13 гривень", - сказав міністр.

Дорога гречка - показник емісії?

Гречка в Україні почала дорожчати ще наприкінці минулого року, однак у січні її ціна змінювалася ледь не щодня і подекуди сягнула 31 гривні за кілограм. Уряд назвав це наслідком спекуляцій несумлінних гравців на продуктовому ринку і почав шукати методи впливу на них. Результатом переговорів з виробниками гречаної крупи стала обіцянка уряду надати їм сприяння у вирішенні деяких (неназваних)технологічних питань в обмін на згоду стримати зростання цін.

Після тієї усної домовленості у цілій низці київських супермаркетів запровадили обмеження на продаж гречки. Відпускали не більше 1 кілограма в руки. Однак і те не допомогло. Наступного дня у багатьох магазинах гречки просто не стало. Зникли й таблички "1 кг – в одні руки", бо нічого було обмежувати.

Опозиція скритикувала "неринкові" дії уряду Азарова та назвала їх наслідком неконтрольованої емісії національної валюти, тобто, друку грошей, не підтверджених товарами.

Новини на цю ж тему