Суд Праги: екстрадиція Данилишина неможлива

Міський суд Праги ухвалив рішення про неприпустимість видачі Україні колишнього міністра економіки Богдана Данилишина.

Копирайт изображения AP
Image caption Богдан Данилишин і його адвокат перед початком засідання суду в Празі. Середа, 9 лютого

Кореспондент Української служби Бі-Бі-Сі у Празі називає це формальним рішенням, яке зазвичай ухвалюють стосовно людини, що раніше отримала політичний притулок у Чехії.

Водночас наш кореспондент називає це важливим останнім кроком для пана Данилишина, оскільки тепер він є абсолютно вільною людиною з точки зору чеської правової системи, але також, фактично, він є невиїзним з Чехії.

Як розповідає наш кореспондент, отриманий колишнім українським урядовцем статус політичного біженця діє лише на території Чехії. За її межами діє зроблене минулого року оголошення пана Данилишина у міжнародний розшук. Тож, припускає наш кореспондент, якщо екс-урядовець залишить територію Чехії, його знову можуть заарештувати.

Екс-міністр економіки отримав політичний притулок у Чехії в січні. Його затримали в Празі 18 жовтня 2010 року. До ухвалення рішення про надання йому політичного притулку пана Данилишина утримували у тюрмі в Празі.

В Україні пана Данилишина, який працював в уряді Юлії Тимошенко, звинувачують у зловживанні службовим становищем і завданні державі багатомільйонних збитків.

Українська влада ще раніше заявила, що здивована наданням пану Данилишину політичного притулку, а звинувачення у політичних переслідуваннях колишніх урядовців відкинула.

У владі заявляють, що триває повномасштабна боротьба з корупцією, яка не залежить від політичної приналежності колишніх чи чинних чиновників.

Раніше Чехія також відмовилася передати Києву матеріали у справі про надання пану Данилишину політичного притулку.

Новини на цю ж тему