Експерт: "Гриценко дезінформує світ"

Верховна Рада підтримала ініціативу президента Віктора Януковича і вирішила збільшити на 60 осіб чисельність українського миротворчого контингенту в африканській країні Кот-д’Івуар.

Те рішення було ухвалене попри позицію профільного парламентського комітету. Його голова - колишній міністр оборони, а нині опозиційний депутат - Анатолій Гриценко вважає, що ситуація в Кот-д’Івуарі занадто напружена, аби вважати її безпечною для українських миротвороців.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption У Косові, каже досвідчений миротоворець Юрій Донськой, було небезпечніше, ніж у Кот-д’Івуарі

У чому полягатиме місія українського контингенту Бі-Бі-Сі запитала в колишнього миротворця з досвідом служби у багатьох "гарячих точках" світу Юрія Донського.

Юрій Донськой: Місія українців - це забезпечення вертолітної підтримки для командування сил ООН в Кот-д’Івуарі. Ми вже деякий час беремо участь у цій місії, було відряджено два вертольоти з екіпажами. А зараз було прийнято рішення посилити присутність - надати зі складу нашого вертолітного контингенту з Ліберії три вертольоти Мі-24, які будуть забезпечувати охорону для присутніх там двох вертольотів українського контингенту.

Бі-Бі-Сі: В чому полягає небезпека миротворчої місії? Зараз розгорілася полеміка, зокрема, за словами колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка, який каже, що відправляти українських миротворців у Кот-д’Івуар – це фактично давати їм квиток на війну.

Юрій Донськой: На превеликий жаль, колишній міністр оборони зараз дезінформує світову спільноту і власне український народ про місію українських миротворців. Насправді „квиток на війну” українські миротворці отримали у 1973 році, коли перший українець пішов на миротворчу операцію.

Також Україна як незалежна держава долучилася до мирного врегулювання у зоні збройного конфлікту колишньої Югославії в 1992 році. З 1996 року до складу українського миротворчого контингенту в Югославії було введено бойовий вертолітний підрозділ, озброєний вертольотами вогневої підтримки Мі-24. Цей підрозділ входив до складу сімнадцятої окремої вертолітної ескадрильї, яка була у Східній Славонії. А що зараз каже Анатолій Гриценко? Він говорить, що це перший раз Україна посилає на війну своїх вертолітників.

Бі-Бі-Сі: Але все ж таки миротворці у Кот-д’Івуарі будуть постійно наражатися на небезпеку?

Юрій Донськой: Зрозуміло, що ризик у колишній Югославії, де було багато ворогуючих сторін і активний збройний конфлікт, набагато вищий, ніж той, який зараз в Кот-д’Івуарі. Тому саме для того, щоб уникнути ризиків і загроз, ООН запросила Україну посилити свій контингент.

Транспортні вертольоти Мі-8 чи Мі-17, які там знаходяться, не мають озброєння, і їх потрібно охороняти, щоб ні в кого з конфліктуючих сторін не виникло бажання „пальнути” по цьому вертольоту.

Як офіцер, який служив в Афганістані, колишній Югославії, Лівані, я знаю, що жоден підрозділ не може бути без безпосередньої авіаційної підтримки. Інше питання до української опозиції - адже є рішення Ради безпеки ООН, і це рішення вступило в дію для України. Ми як держава маємо це рішення виконувати.

Новини на цю ж тему