У Каїрі наймасовіший мітинг за час протестів

Протести в Єгипті Копирайт изображения Other
Image caption Не зважаючи на прогнози експертів про те, що протести в Єгипті поступово вщухатимуть, мітингувальнків стає все більше

Сотні тисяч людей взяли участь у протесті в Каїрі та інших містах Єгипту. Оглядачі називають це наймасовішим мітингом з часу початку протестів 25 січня. Вимоги учасників протесту лишаються ті самі - відставка президента Хосні Мубарака.

Кореспондент Бі-Бі-Сі розповідає, що учасники протесту лишалися на вулицях до пізньої ночі, не зважаючи на холодну погоду і комендантську годину. До мітингувальників приєднався звільнений з-під варти менеджер компанії Google на Близькому Сході Ваель Гонім.

Крім демонстрації у Каїрі, мітингувальники протестували в інших містах Єгипту, зокрема Александрії і аль-Мансурі.

Міжнародний тиск

Сполучені Штати Америки закликають Єгипет скасувати надзвичайний стан. Віце-президент США Джо Байден під час телефонної розмови зі своїм єгипетським колегою Омаром Сулейманом звернувся із проханням негайно припинити арешти і побиття журналістів та учасників протесту, а також забезпечити свободу зібрань і висловлення думок.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що влада Єгипту має прислухатися до вимог людей: "Народ Єгипту розчарований і закликає до рішучих реформ. Необхідно, щоб влада Єгипту, як і будь-яка інша країна світу, дослухалася до законних інтересів і прагнень свого народу. Мирна передача влади має вирішальне значення. Я сподіваюся, що справжній діалог між владою і народом приведе до початку цього процесу".

А Верховний представник Європейського Союзу із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон пропонує практичну допомогу у передачі влади новому уряду.