Єгипет: протести сягли ''небезпечного моменту''

Майдан Тахрір Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Демонстранти розчаровані заявою Мубарака, який сказав, що не піде з посади до вересня

Військове командування Єгипту пообіцяло скасувати надзвичайний стан у країні, який діє 30 років, "коли нинішня ситуація завершиться."

Військові лідери у заяві, яку транслювало телебачення, затвердили передачу влади президентом Мубараком віце-президенту Омару Сулейману і його план до мирної передачі врядування.

Військове командування також гарантує вільні і справедливі вибори слідом за необхідними конституційними змінами.

Читати: події в Єгипті наживо англійською

Заява пролунала у той час, як десятки тисяч демонстрантів зібралися на Майдані Тахрір у Каїрі, вимагаючи відставки президента Мубарака, який розчарував демонстрантів, заявивши у четвер, що не залишить посаду.

Хосні Мубарак сказав, що передасть частину повноважень віце-президенту, керівнику розвідки, Омару Сулейману, але незрозуміло, що саме мається на увазі.

Учасники протестів проводять масові демонстрації у столиці та по всій країні.

По всій країні відбуваються страйки.

Міністр фінансів сказав Бі-Бі-Сі, що така ситуація продовжуватися не може.

"Небезпечний момент"

Копирайт изображения Reuters
Image caption Хосні Мубарак заявив, що не піде з посади до вересня

У Каїрі натовпи людей зібралися біля президентського палацу, на Майдані Тахрір та в інших місцях.

Кореспондент Бі-Бі-Сі в Каїрі каже, що зараз настав найбільш небезпечний момент від початку протестів понад два тижні тому, який, як каже наш кореспондент, визначить майбутнє Єгипту.

Очікується, що масові марші протестів почнуться після п’ятничної молитви.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі, може виникнути конфронтація між демонстрантами й військовими, і тоді багато що залежатиме від наказів генералів.

Міжнародна реакція

Міністр закордонних справ Британії Вільям Гейґ сказав, що він глибоко стурбований "небезпечною ситуацією, що склалася в Єгипті".

Британський міністр сказав Бі-Бі-Сі, що важливо, аби демонстранти показали стриманість, попри розчарування телезверненням президента Мубарака.

У Вашингтоні єгипетське посольство, тлумачачи заяву президента Мубарака, повідомило, що Омар Сулейман став де-факто президентом країни.

Але президент Обама сказав, що єгипетський уряд повинен запропонувати конкретний незаперечний шлях до демократії.

Міністр закордонних справ Ізраїлю сказав про катастрофічні наслідки для регіону в разі, як в Єгипті прийде до влади опозиційне "Мусульманське братство".

Один з опозиційних лідерів Єгипту Мохамед Ель-Барадей закликав армію врятувати країну, застерігши, що Єгипет може вибухнути.

Новини на цю ж тему