У світі вітають зміни в Єгипті

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Хосні Мубарак пішов у відставку

18 днів протестів на вулицях Каїра та інших єгипетських міст призвели до відставки президента Хосні Мубарака.

За подіями у Єгипті спостерігали у цілому світі і відгуки надійшли з усіх куточків планети.

США

Президент Барак Обама отримав повідомлення про відставку Хосні Мубарака і відразу оглянув кадри телебачення про події у Каїрі.

Євросоюз

Керівник зовнішньої політики Євросоюзу Кетрін Ештон заявила, що ЄС поважає рішення єгипетського президента. На її думку, Хосні Мубарак прислухався до громадської думки в країні і відкрив шлях швидким і глибоким реформам.

Баронеса Ештон висловила сподівання, що діалог у єгипетському суспільстві призведе до створення нового уряду на широкій представницькій основі, який репрезентує увесь народ Єгипту.

Генеральний секретар Арабської ліги Амр Муса

Пан Муса заявив, що як громадянин Єгипту він пишається можливістю прислужитися Єгипту на своїй посаді і допомогти побудувати консенсус громадської думки.

Британський прем’єр-міністр Девід Камерон

Пан Камерон заявив, що Єгипет отримав дорогоцінну можливість створити уряд, який об’єднає країну. Британія простягає руку допомоги, аби створити відкрите, вільне і демократичне суспільство у Єгипті.

Ізраїль

Неназваний урядовець заявив, що наразі важко передбачати, як відставка президента Мубарака вплине на ситуацію у Єгипті. Ізраїль сподівається, що перехід до демократії не супроводжуватиметься насильством і офіційний Каїр дотримається мирних угод на Близькому Сході.

Хамас

Речник палестинського Хамасу Самі Абу Захрі заявив, що відставка президента Мубарака є початком перемоги єгипетської революції, яка є результатом боротьби єгиптян.

Хамас закликає нове керівництво Єгипту негайно скасувати блокаду сектору Ґаза і відкрити прикордонний перехід Рафах. Таким чином, палестинці з Хамасу сподіваються отримати свободу пересування, яка необхідна для реконструкції Ґази.

Німеччина

Німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що поділяє радість єгипетського народу у час історичних змін. Вона назвала відставку – "Днем великої радості!"

Україна

Українське міністерство закордонних справ у заяві висловило сподівання, що "11 лютого 2011 року стане відправною точкою у сучасній історії Єгипту на шляху до реалізації системних соціально-економічних реформ, що відповідатимуть прагненням єгипетського народу".

Новини на цю ж тему