Міністр: Курили - споконвічна японська територія

Міністри закордонних справ Маєхара і Лавров Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Переговори у Москві - на тлі різких заяв про Курили

У Москві зустрілися міністри закордонних справ Росії та Японії на тлі різких заяв обох сторін щодо Курильських островів, які Японія вважає своєю територією.

Після зустрічі японський міністр Маєхара заявив, що Курильські острови – "споконвічна японська територія, як з точки зору історії, так і з позицій, які визнаються на міжнародному рівні".

Російський міністр Серґєй Лавров назвав неприйнятною поведінкою Токіо у суперечці за острови.

Зустріч між російським міністром Лавровим та японським міністром Сейджі Маєхарою, про яку було оголошено у грудні на тлі сподівання, що два сусіди подолають суперечку, відбулася на тлі різких заяв японського прем’єра раніше цього тижня, який назвав візит президента Медвєдєва на Курили "непростимою образою". Читати подробиці

Речник російського МЗС, коментуючи перспективи зустрічі, сказав, що "насамперед ми очікуємо, що наші японські колеги мають засадничо змінити ставлення до Росії".

Японія пильно спостерігає за посиленням військової присутності Росії на Курильських островах.

Чотири острови, які в Японії називають Північними територіями, затьмарюють стосунки між двома країнами.

Радянський Союз окупував Курильські острови наприкінці Другої світової війни і територіальна суперечка не дозволила двом країнам підписати офіційну мирну угоду попри тісні економічні відносини.

Президент Медвєдєв викликав обурення в Японії, коли відвідав Курили у листопаді минулого року. Він став першим російським лідером, який там побував.

Image caption Кунашир - один із чотирьох суперечливих островів

Японський міністр закордонних справ Маєхара сказав, що "незважаючи на те, скільки чільних (російських) посадовців туди поїдуть, і від того чи зменшиться чи збільшиться там військова присутність, законність (заяв Росії) щодо островів не зміниться".

"Наша рішучість залишається цілковито непохитною", - сказав пан Маєхара.

Після різких заяв Токіо президент Медвєдєв повідомив у середу, що Росія розмістить сучасну зброю для посилення безпеки островів.

"Ми докладемо необхідних зусиль для зміцнення нашої присутності на Курильських островах. Це наш стратегічний регіон", - сказав пан Медвєдєв під час зустрічі зі своїми урядовцями.

Міністр оборони Росії заявив, що вони до кінця лютого підготують програму посилення військової присутності.

Після цього японський міністр закордонних справ Маєхара заявив, що Росія не має юридичного права на острови.

Японія проголосила 7 лютого Днем Північних Територій, відзначаючи річницю угоди 1855 року, яка підтверджує приналежність островів Токіо.

Російський міністр Лавров звинуватив Токіо у підтримці японських націоналістичних організацій, члени яких на демонстрації в Токіо спалили російський прапор.

Японія зацікавлена у розробці покладів природного газу біля островів. Росія пропонувала проголосити острови зоною вільної торгівлі.

Новини на цю ж тему