За що Ліна Костенко образилася на Львів?

Відома українська письменниця та поетеса Ліна Костенко перервала свій творчий тур по Україні. Її зустрічі з читачами Кривого Рогу та Острога відсуваються на невизначений термін, а львівські зустрічі — скасовані.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Новина про зустріч з читачами викликала у Львові не менший ажіотаж, аніж перша прозова книга Ліни Костенко.

Попри те, що візит письменниці і її перший прозовий роман викликав великий ажіотаж серед львівських читачів, зустріч із ними скасовано. Своє рішення письменниця пояснила "провокативними інсинуаціями деяких письменників, журналістів і діячів театру Львова".

Зустріч Ліни Костенко із львівськими читачами мала відбутись наступного тижня.

Як тільки про це стало відомо, каси театру імені Марії Заньковецької за лічені години продали усі 900 квитків на захід.

Оскільки охочих було в кілька разів більше, ніж місць в театрі, було вирішено транслювати зустріч в ефірі місцевого телебачення.

Не менший ажіотаж серед львів’ян викликав і перший прозовий роман Ліни Костенко.

"Записки українського самашедшего" у буквальному розумінні змітали з книжкових полиць. Були дні, коли їх неможливо було знайти у жодній львівській крамниці, а деякі книгарні навіть записували охочих у чергу.

Незважаючи на такий інтерес львів’ян до постаті і творчості Ліни Костенко, вона таки наважилася скасувати свою поїздку до Львова. Письменницю обурило те, що у Львові на зустріч із нею продавали квитки, тоді як у інших містах України акція була безкоштовною. Окрім того, пані Костенко образилася на деяких критиків Львова, які, обговорюючи її перший прозовий роман, назвали його "літературним провалом" і "несмаком".

Люди, які придбали квитки на зустріч з улюбленою письменницею, кажуть, що засмучені, а деякі ще сподіваються, що вона передумає.

Театр, де мала пройти зустріч, оголосив, що придбані запрошення можна здати, повернувши в такий спосіб витрачені на них кошти, або сходити за ними на прем’єру нової вистави.

Новини на цю ж тему