Звільнили викраденого капітана-українця

Грецька влада повідомляє, що пірати звільнили двох офіцерів, яких наприкінці січня викрали з вантажного судна "Персей", що належить грецькій компанії. Один зі звільнених - український капітан корабля, інший - грецький головний механік.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Цей грецький танкер пірати атакували в середу. Влада Греції каже, що в екіпажі є українець.

Як повідомляють у міністерстві торгового флоту Греції, їх обох звільнили у п'ятницю вранці. Зараз вони перебувають на військовій базі в Нігерії, і перш ніж вони повернуться додому, їм належить пройти медичні перевірки.

Планують, що додому звільнені грек та українець вирушать в неділю.

Пірати напали на судно "Персей", яке прямувало під прапором Сент-Вінсенту та Гренадин, біля узбережжя Нігерії 26 січня. Читати подробиці

В результаті нападу двоє єгипетських моряків зазнали поранень, а українця та грека викрали. Загалом у складі екіпажу було 15 людей, серед них, окрім громадян України, Греції та Єгипту, сирійці та філіппінці.

Греція - одна з потужних морських країн, що контролює близько 20% світового торгового флоту.

Останнім часом морські перевезення стали надзвичайно ризикованими, оскільки пірати дедалі частіше атакують танкери та торгові судна, здебільшого біля узбережжя Сомалі, а також у водах Нігерії. Українці нерідко опиняються у полоні піратів, оскільки входять до складу екіпажів на багатьох кораблях.

Аналітики припускають, що піратство коштує світові до 12 мільярдів доларів на рік. Детальніше тут.

Новини на цю ж тему