У Пакистані видали ордер на арешт Мушаррафа

Первез Мушарраф
Image caption Первез Мушарраф живе в Лондоні і не збирається їхати на суд

Суд у Пакистані видав ордер на арешт колишнього військового керівника країни Первеза Мушаррафа з приводу вбивства лідера опозиції Беназір Бхутто 2007 року.

Прокуратура твердить, що Первез Мушарраф знав про плани Таліба вбити Беназір Бхутто, але не вжив дій, аби запобігти вбивству, яке сталось місті в Равалпінді.

Мушаррафа звинувачують у тому, що він не забезпечив відповідної безпеки колишньому прем’єру.

Первез Мушарраф, який тепер живе у Лондоні, заперечує звинувачення.

Його речник сказав, що пан Мушарраф не має намірів повертатися до Пакистану для судового слухання.

"Для цієї справи немає підстав. Це політично вмотивоване рішення суду і колишній президент не збирається його виконувати», - сказав речник Мушаррафа."

Беназір Бхутто вбили в результаті замаху й нападу самогубці, коли вона їхала в автомобілі під час виборчої кампанії в місті Равалпінді у грудні 2007 року.

Вона двічі була прем’єром Пакистану у період з 1988-1990 і 1993-1996 роках.

Прокуратура суду в Равалпінді заявила у суботу, що подальше розслідування вбивства Беназір Бхутто неможливе без присутності Первеза Мушаррафа.

Як заявлено, була спроба вийти на контакт з паном Мушаррафом, але той відмовився співпрацювати.

Прокуратура заявила, що якщо він не з’явиться перед судом 19 лютого, то його буде оголошено в розшук.

Минулого року влада у Пакистані заарештувала двох чільних службовців поліції за звинуваченням у поганому захисті пані Бхутто.

Генерал Первез Мушарраф захопив владу у країні 1999 року в результаті заколоту, усунувши з посади обраного на виборах прем’єра Наваза Шаріфа. 2008 року він пішов з посади президента.