Військова рада у Єгипті розпускає парламент

Єгипет Копирайт изображения Other
Image caption На Майдані Тахрір відновили рух транспорту

Вища військова рада, яка перебрала владу в Єгипті після відставки Хосні Мубарака, заявила, що призупиняє дію Конституції і створить комісію, яка має підготувати проект нового основного закону.

Державне телебачення повідомило, що військова рада також планує розпустити парламент і буде при владі 6 місяців до проведення виборів у вересні.

Тим часом прем’єр-міністр Єгипту Ахмед Шафік заявив, що пріоритетом тимчасового уряду буде відновлення миру і безпеки у країні після 19 днів протестів і політичної нестабільності.

Пан Шафік промовляв після першого засідання уряду країни після відставки президента Мубарака.

Армія зберегла уряд, який був призначений президентом Мубараком, аби він провів політичні реформи, необхідні для переходу Єгипту до демократії.

Копирайт изображения AP
Image caption На Майдані Тахрір ситуація була напружена

Раніше на Майдані Тахрір у Каїрі сталася конфронтація між солдатами та демонстрантами, які перешкоджали армії розчистити площу. Читати подробиці

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Каїрі каже, що конфронтація завершилася мирно, але група демонстрантів твердить, що не піде з Майдану Тахрір, що був центром протестів, які привели до відставки президента Мубарака.

Як повідомляє кореспондент Бі-Бі-Сі, життя в Каїрі повертається до нормального, але багато учасників протестів з підозрою ставляться до обіцянок нового військового уряду провести політичні реформи.

Президент США Обама раніше привітав обіцянку нового військового керівництва Єгипту передати владу цивільним. Читати подробиці

Дивитися фото: Єгипет після Мубарака

Копирайт изображения Griffith institute
Image caption Серед викрадених експонатів - позолочена статуя Тутанхамона

Упродовж вихідних добровольці та працівники комунальних служб розчищають вулиці Каїра від сміття та уламків.

З музею вкрали Тутанхамона

Тим часом міністр історичної спадщини повідомив, що, як виявила перевірка, з всесвітньовідомого Єгипетського музею, що на Майдані Тахрір, під час протестів були вкрадені кілька важливих експонатів.

За словами міністра, серед викрадених предметів – позолочена статуя фараона Тутанхамона.

Загалом, за словами міністра, зникли 18 експонатів.

Злодії пробралися до музею через дах на третій день протестів. За повідомленнями, 70 експонатів було пошкоджено.

Новини на цю ж тему