Вільна торгівля - різне бачення ЄС і Києва

Прапори Євросоюзу Копирайт изображения Reuters
Image caption Прапори ЄС перед штаб квартирою Єврокомісії у Брюcселі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України обіцяє, що цього року буде підписана угода по зону вільної торгівлі між Україною і ЄС. Проте представники Євросоюзу передбачають, що договір про зону вільної торгівлі може вступити в силу не раніше 2013 року.

Заступник міністра економічного розвитку Валерій П’ятницький твердить, що для підписання угоди необхідно пройти низку внутрішніх процедур, внести зміни до законодавства, створити відповідну структуру у митній службі.

Напередодні прем’єр Микола Азаров заявив про бажаність розділити договір на два етапи, підписавши спочатку документ на тих позиціях, які вже були узгоджені, а інші продовжити обговорювати.

Зі свого боку президент Янукович, коментуючи переговори щодо створення зони вільної торгівлі, які були минулого тижня у Києві, сказав, що рівень вирішення є дуже низьким, твердивши, що отримує дуже суперечливі сигнали щодо перешкод, які стоять на шляху підписання документа.

Існування серйозних проблем щодо укладення угоди визнав і глава європейської делегації на переговорах щодо зони вільної торгівлі Філіпп Куіссон.

На думку експертів, є питання щодо географічних назв, автотранспортних послуг, процедури врегулювання суперечок стосовно постачання енергетичних товарів, щодо квот безмитної торгівлі.

"Ця угода може вступити в силу десь у 2013 році", - сказав Філіпп Куіссон, нагадавши про необхідність провести тривалу процедуру узгодження угоди, як з європейськими структурами, так і з кожною країною, а також ратифікації документа Європарламентом і Верховною Радою України.

Водночас в Єврокомісії не підтримують ідею, висловлену прем’єром Азаровим, про підписання угоди про зону вільної торгівлі з Україною у два етапи.

Представник Єврокомісії Джон Кленсі, як повідомляє УНІАН, твердить, що "просто неможливо укласти щось інше, окрім однієї угоди. Угода є угода".

Разом з тим опозиційні політики в Україні нагадують, що чимало проблем у питанні створення зони вільної торгівлі виникає внаслідок того, що українське керівництво робить суперечливі заяви і щодо можливості створення зони вільної торгівлі в рамках СНД вже нинішнього року, і стосовно ймовірності приєднання до митного союзу трійки пострадянських країн – Росії, Казахстану і Білорусі.

Новини на цю ж тему